VAKIF ÜNİVERSİTELERİNİN MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANLARI İLE TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

21 Haziran 2017 / Ankara

 

 

Türkiye'deki Vakıf yükseköğretim kurumlarının mevcut durumları, denetleme süreçleri ve gelecekte yapılabilecek iyileştirmelerin görüşülmesi amacıyla 23 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen "Vakıf Yükseköğretim Kurumları Çalıştayı'nın devamı olarak, ilk çalıştayda çıkan tekliflere ilişkin değerlendirmelerde bulunulmak üzere bir toplantı düzenlendi.

 

İlk çalıştay Vakıf Üniversitelerinin rektörleri ve Vakıf Meslek Yüksekokulu müdürleri ile bugünkü toplantı ise Vakıf Yükseköğretim Kurumları Mütevelli Heyet Başkanları ile gerçekleştirildi.

 

Yükseköğretim Kurulu Konferans Salonu'nda YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Hasan Mandal, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan, YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Gülfettin Çelik ve vakıf yükseköğretim kurumları mütevelli heyet başkanları katıldı.

 

Toplantının açılışında YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç bir konuşma gerçekleştirirken YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan ve YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Hasan Mandal birer sunum gerçekleştirdi.

 

Sunumların ardından YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Prof. Dr. Hasan Mandal, Doç. Dr. Zeliha Koçak Tufan ve Prof. Dr. Gülfettin Çelik ile mütevelli heyet başkanları arasında gerçekleştirilen soru-cevap bölümüne geçildi.

 

Soru-cevap bölümünde katılımcılardan gelen sorular yanıtlanırken, vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin görüş ve öneriler karşılıklı olarak değerlendirildi.