Cibuti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanı YÖK'e Ziyaret Gerçekleştirdi (08.05.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr M. A. Yekta Saraç, Cibuti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanı Sayın Dr. Nabil Mohamed Ahmed ile görüştü.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Libya Eğitim Bakanı'ndan YÖK'e Ziyaret (04.05.2018)

YÖK Başkanvekili Prof. Dr. Rahmi Er, Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz'ın daveti üzerine Türkiye'de bulunan Libya Eğitim Bakanı Sayın Osman Abdulcelil Muhammed ile Yükseköğretim Kurulunda bir araya gelerek heyetler arası...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


2017-2018 Öğretim Yılı Yükseköğretim İstatistikleri Yayımlandı (02.05.2018)

 

2017-2018 öğretim yılı yükseköğretim istatistikleri yayımlanmıştır.

 

 

İstatistiksel verilere https://istatistik.yok.gov.tr adresinde yer alan "Yükseköğretim İstatistikleri" bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 


Yeni Kurulacak Üniversitelerde Verilecek Diplomalara İlişkin Açıklama (01.05.2018)

Bazı üniversitelerin bölünerek yeni üniversiteler kurulmasına ilişkin yasa tasarısı ile ilgili olarak yeni kurulacak üniversitelerde alınacak diplomalara lilişkin açıklama ektedir.


Yeni YÖK'ün Yurt Dışındaki Türkolojilere Uzanan Can Suyu: "YÖK-Türkoloji Bursu" (01.05.2018)

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yurtdışındaki Türkoloji bölümlerine olan ilgiyi artırmak ve nitelikli yabancı öğrencileri yurt dışındaki Türkolojilere çekebilmek amacıyla yeni bir burs programı başlattı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç, Erzurum Atatürk Üniversitesinde Düzenlenen ÜNİDAP Çalıştayı'na Katıldı (19.04.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Kalkınma Bakanlığı ile birlikte yürütülen programlardan biri olan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Doğu Anadolu Projesi Bölgesi Üniversiteler Birliği (UNİDAP) Çalıştayı"na katılmak üzere Erzurum'a gitti.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK-YUDAB Başvuruları Başladı (17.04.2018)

Yükseköğretim tarihinde ilk kez başlatılan YÖK-YUDAB programı ile doktora tez aşamasında olup devlet üniversitelerinde görev yapmakta olan araştırma görevlilerinden tez konusu ülkemizin öncelikli alanları ile ilgili olanlara en az 6 ay en fazla 1 yıl süreyle tezleri...

 

Duyurunun için tıklayınız.


Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde Yaşanan Silahlı Saldırıya İlişkin Olağanüstü Toplanan YÖK Genel Kurulunca Yapılan Açıklama (12.04.2018)

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde yaşanan silahlı saldırıya ilişkin 12 Nisan 2018 tarihinde olağanüstü toplanan YÖK Genel Kurulu tarafından yapılan açıklama için tıklayınız.


Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Yaşanan Saldırıya İlişkin Basın Açıklaması (05.04.2018)

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde bir araştırma görevlisinin silahlı saldırısı sonucu bir fakülte sekreteri, bir araştırma görevlisi ve ikisi de doktor öğretim üyesi olmak üzere dört üniversite personelimizin hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrendik.

 

Basın açıklamasının devamı için tıklayınız.


Kazakistan Büyükelçisi'nden YÖK Başkanı'na Ziyaret (05.04.2018)

Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Sayın Abzal Saparbekuly, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ı  ziyaret etti.

 

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Showing 11 - 20 of 481 results.
Items per Page 10
of 49