Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanı YÖK Başkanı’nı Ziyaret Etti (22.02.2017)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, bir dizi görüşme yapmak üzere Türkiye'ye gelen ve YÖK'e ziyaret gerçekleştiren Azerbaycan Cumhuriyeti Eğitim Bakanı Mikayıl Cabbarov ile görüştü.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


100/2000 YÖK Doktora Bursu İstişare Toplantısı Düzenlendi (22.02.2017)

Yükseköğretim Kurulunca ilk kez başlatılan 100/2000 YÖK Doktora Bursu Projesi kapsamında desteklenmesi uygun bulunan üniversitelerdeki ilgili yürütücü ve enstitü müdürleri ile YÖK'te İstişare Toplantısı düzenlendi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'ten Şehitlerimizin Eş ve Çocuklarına "Özel Öğrenci Statüsü" Hakkı (15.02.2017)

15 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirilen Yükseköğretim Genel Kurulunda, 2017-2018 eğitim öğretim döneminden itibaren, şehitlerimizin Yükseköğretim kurumlarında kayıtlı eş ve çocuklarının talepleri halinde Yükseköğretim Kurulu tarafından...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


"100/2000 YÖK Doktora Bursu" Projesi Kapsamında Başkanlığımızca Desteklenecek Üniversiteler ve Alanlar Belli Oldu

Yükseköğretim Kurulunca, Türkiye'de her bin kişiye bir doktoralı insan hedefi kapsamında, ilk kez başlatılan ve 100 tematik alanda 2 bin kişiye yönelik aylık bin 550 Lira doktora bursu verilecek üniversiteler ve programları açıklandı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Denklik Sorgulama İşlemleri, Artık E-Devlet Üzerinden Yapılabilecek (13.02.2017)

Yükseköğretim Kurulu, yurtdışındaki üniversitelerden mezun olan öğrencilerin diploma denklik başvuru işlemlerinin ne durumda olduğunu öğrenebilmeleri ve kısa sürede işlemlerini bitirebilmeleri amacıyla, "e-devlet kapısı" üzerinden "Denklik Başvurusu Sorgulama" hizmetini başlattı.

 

Haberin devamını okumak için tıklayınız.


"Alana Özgü" İlk Dil Sınavı Olan YÖKDİL Yoğun İlgi Gördü (11.02.2017)

İlgili basın açıklamasını okumak için tıklayınız.


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, YÖK'te Akademisyenlerle Buluştu (08.02.2017)

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç; ülkemizin bilim, sanayi, teknoloji alanlarının eğitim odaklı strateji ve politikalarını görüşmek üzere ilgili birim yöneticileri ile YÖK Konferans Salonu'nda bir araya geldi.

 

Haberin devamını okumak için tıklayınız.


YÖK’ün İlk Erasmus+ Projesi “TURQUAS”ın Tanıtımı Yapıldı (06.02.2017)

Avrupa Yükseköğretim Alanı (EHEA) reformlarının uygulanmasını teşvik etmek, kolaylaştırmak ve içselleştirilmesini sağlamak üzere YÖK'ün ilk Erasmus+ Projesi olan TURQUAS Projesi'nin tanıtımı, Yükseköğretim...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Yemen Büyükelçisi Başkan Saraç'ı Ziyaret Etti (01.02.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında Yemen'in Ankara Büyükelçisi Abdullah Ali Fadhel Al Saadi ile görüştü.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Ukrayna Büyükelçisi Başkan Saraç'ı Ziyaret Etti (31.01.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybıha ile görüştü.

 

Haberin devamını okumak için tıklayınız.


Showing 11 - 20 of 332 results.
Items per Page 10
of 34