KKTC Üniversitelerine YÖK Değerlendirmesi (07.06.2018)

Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasında imzalanan Milletlerarası Anlaşma hükümleri kapsamında YÖK ve YÖDAK Üyelerinden oluşan Müşterek Komisyon Lefkoşa'da toplandı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Filistin ile Yükseköğretim Alanında Mutabakat Zaptı (06.06.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Filistin'in Ankara Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında bir araya geldi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç Pakistan Büyükelçisi ile Görüştü (05.06.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, kendisini ziyaret eden Pakistan İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Muhammad Syrus Sajjad Qazi ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında görüştü.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Türkiye'nin Üniversite Mezunu Profili Değişiyor (05.06.2018)

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Türkiye'deki yükseköğrenim gören öğrencilerin ebeveynlerinin yüzde 73'ünün üniversite mezunu olmadığını belirterek, "Avrupa Yükseköğretim Alanı üye ülkelerindeki genel eğilimden farklı olarak, Türkiye'de ebeveynleri yükseköğrenim görmemiş ailelerden gelen bireylerin üniversite eğitimi alma oranı Avrupa ülkelerine göre çok daha fazla. Türkiye'de üniversite mezunlarının profili değişiyor.

 

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Avrupa'dan Türk Yükseköğretimine Üç Başlıkta Tam Not (01.06.2016)

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, 24-25 Mayıs'ta Fransa'da düzenlenen Avrupa Yükseköğretim Alanı Bakanlar Zirvesi'nde, Türk yükseköğretim sisteminin, üç konuda tam puan aldığını belirterek, "Bu zirvedeki tespitler bize gösteriyor ki Bologna Süreci'nde pek çok Avrupa ülkesinin önünde yer almaktayız. Bu çok önemli ve olumlu bir gelişme." değerlendirmesini yaptı. 

 

Haberin devamı için tıklayınız.


"YÖK Mobil Uygulaması” En Popüler Listesine İkinci Sıradan Girdi Başkan Saraç: “YÖK Mobil Uygulamamız Yeni YÖK’ün Dijital Yüzüdür” (31.05.2018)

Yükseköğretim Kurulunca akıllı mobil cihazlara uyumlu şekilde geliştirilen ve yaklaşık bir hafta önce kullanıma sunulan "YÖK Mobil", sanal marketlerde indirilme oranlarıyla Eğitim ve Yaşam Tarzı kategorilerinde Google Play'de Türkiye'nin en popüler 2. , App Store da ise Türkiye'nin en popüler 3. mobil uygulaması oldu.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç, "TÜBİTAK'ın Yakın Dönemdeki Destek Programlarının Tanıtımı Toplantısı"na Katıldı (30.05.2018)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, TÜBİTAK Başkanlığında düzenlenen "Ülkemizin 2023 Yılı Hedefleri Doğrultusunda Yeni TÜBİTAK'ın Yakın Dönemdeki Destek Programlarının Tanıtımı Toplantısı"na katıldı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.

 

 


Tıp ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık ve Doktora Eğitimi Toplantısı (29.05.2018)

Tıp ve Diş Hekimliği alanlarında bütünleşik doktora eğitiminin görüşüldüğü "Tıp ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık ve Doktora Eğitimi Toplantısı", YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın katılımıyla Yükseköğretim Kurulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK, Güncellenen Öğretmen Yetiştirme Lisans Programları Müfredatını DSÖ Temsilcileriyle Görüştü (28.05.2018)

Yükseköğretim Kurulunda "Yeni YÖK" kapsamında sağlık alanında gerçekleştirilen yapısal değişikliklerin görüşüldüğü bir toplantı gerçekleştirildi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Türk Yükseköğretimi ile İlgili Her Şey "YÖK Mobil" ile "Cep"te (25.05.2018)

YÖK, Android ve IOS işletim sistemlerine uygun olarak geliştirilen "YÖK Mobil" uygulamasını akıllı mobil cihazlara uyumlu şekilde ilk kez kullanıma sunuyor.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Showing 11 - 20 of 500 results.
Items per Page 10
of 50