Araştırma Üniversitesi Olarak Belirlenen Üniversiteler Cumhurbaşkanı Erdoğan Tarafından Açıklandı (26.09.2017)

"Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi" kapsamında YÖK tarafından belirlenen "Araştırma Üniversiteleri", Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


2017 "YÖK Üstün Başarı Ödülleri" Sahiplerini Buldu (26.09.2017)

Üniversitelerdeki bilimsel araştırma ile gerçekleştirilen çalışmaları, projeleri, tezleri ve topluma hizmet faaliyetlerini teşvik etmek amacıyla, Yükseköğretim Kurulu tarafından bu yıl ilk kez hayata geçirilen "Üstün Başarı Ödülleri" sahiplerini buldu.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


"Temel Bilimlerde YÖK-TEBİP (YÖK Temel Bilimler Programları) Kapsamında Üstün Başarı Sınıfları" Oluşturuluyor (21.09.2017)

Temel Bilim Programları olan Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik programlarına yönelik başlatılan programa ilişkin açıklama ekte yer almaktadır.


İtalya Büyükelçisi YÖK Başkanı'nı Ziyaret Etti

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, İtalya Ankara Büyükelçisi Sayın Ruigi Mattiolo ile görüştü.

 

YÖK'te gerçekleştirilen görüşmede, Türkiye ile İtalya arasında yükseköğretim alanındaki ilişkiler ele alındı.

 

 

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'te "Fen ve Mühendislik Lisans Programları Zorunlu İşyeri Uygulama Eğitimi Programı Bilgilendirme Toplantısı" Düzenlendi (20.09.2017)

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, "Sanayinin Gelişmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"un 19. maddesinde...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'te "Türk Dili ve Edebiyatı Çalıştayı" Gerçekleştirildi (19.09.2017)

Yükseköğretim Kurulu tarafından, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümleri'nin mevcut durumlarının görüşülmesi amacıyla Türkiye'deki ilgili bölümlerin yöneticilerinin katılımıyla "Türk Dili ve Edebiyatı Çalıştayı" düzenlendi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Engelli Öğrencilere YÖK'ten Müjde (11.09.2017)

Yükseköğretim Kurulunca, engelli öğrencilerin "özel yetenek sınavı başvuruları" ile sınırlı olmak üzere, özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlara başvuru için gerekli olan  YGS puanının, sınavın yapıldığı yıl dahil 2 yıl süreyle geçerli olmasına karar verildi.

 

Devamı için tıklayınız.


YÖK'ün Yaptığı Anket Sonuçlandı: Bilinçli Tercih, İstihdam, Kalite (09.09.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımız tarafından ÖSYS-2017'de üniversitelere yerleştirme sayılarına ilişkin 10 Ağustos 2017 tarihinde yapılan ilk analiz sonrasında,  tercih sürecinde puan barajını geçmiş olmasına rağmen tercihte bulunmayan üniversite adayı öğrencilerimizin tercih süreciyle ilgili görüş, beklenti ve eğilimlerinin belirlenebilmesine yönelik olarak geliştirilen anket sonuçlandı. 

 

Devamı için tıklayınız.


Suudi Arabistan Büyükelçisinden YÖK'e Ziyaret (07.09.2017)

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi Walid Bin Abdul Karim El Khereiji, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ı ziyaret etti.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK ALES'te Köklü Değişikliğe Gidiyor (07.09.2017)

ALES'in daha yalın ve işlevsel hale getirileceği yeni düzenlemeler ile YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın beyanatının yer aldığı açıklama ekte yer almaktadır.


Showing 11 - 20 of 406 results.
Items per Page 10
of 41