Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde Yaşanan Saldırıya İlişkin Basın Açıklaması (05.04.2018)

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde bir araştırma görevlisinin silahlı saldırısı sonucu bir fakülte sekreteri, bir araştırma görevlisi ve ikisi de doktor öğretim üyesi olmak üzere dört üniversite personelimizin hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrendik.

 

Basın açıklamasının devamı için tıklayınız.


Kazakistan Büyükelçisi'nden YÖK Başkanı'na Ziyaret (05.04.2018)

Kazakistan'ın Ankara Büyükelçisi Sayın Abzal Saparbekuly, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ı  ziyaret etti.

 

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Belarus Büyükelçisi YÖK Başkanı'nı Ziyaret Etti (04.04.2018)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Belarus'un Ankara Büyükelçisi Sayın Andrei V. Savinykh ile görüştü.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Meslek Yüksekokulları Koordinasyon Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi (03.04.2018)

Yükseköğretimden Endüstriye: Nitelikli insan gücü politikası kapsamında "Meslek Yüksekokulları Koordinasyon Kurulu"nun ilk toplantısı, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç başkanlığında Yükseköğretim Kurulunda gerçekleştirildi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'ten Engelli Öğrencilere Kontenjan Müjdesi (29.03.2018)

Üniversite okumak isteyen veya hali hazırda okuyan engelli öğrenciler için son dönemlerde birçok iyileştirme ve kolaylık sağlayan kararlara imza atan "Yeni YÖK" ten bir sevindirici haberde "kontenjanlar" konusunda geldi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Türkiye'deki İlk Ukrayna Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı Açıldı (27.03.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Slav Dilleri ve Edebiyatları Bölüm Başkanlığı bünyesinde açılan Türkiye'nin ilk Ukrayna Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı açılışı için İstanbul'da gerçekleştirilen törene katıldı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar YÖK'te Rektörlerle Buluştu (23.03.2018)

Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "Türkiye ve Dünya: Güvenlik Politikaları ve Eğitim" konulu bir konferans vermek üzere YÖK'e ziyaret gerçekleştirdi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Boğaziçi Üniversitesinde Yaşanan Olaya İlişkin Kamuoyuna Duyuru (21.03.2018)

Geçtiğimiz günlerde Boğaziçi Üniversitesi Yerleşkesinde meydana gelen olayla ilgili olarak medyada yer alan bazı haber, yorum ve açıklamalara ilişkin Başkanlığımız tarafından yapılan açıklama için tıklayınız.


Tıp Eğitiminde İntörnlük Çalıştayı Sonuç Raporu Yayımlandı (20.03.2018)

Yükseköğretim Kurulu tarafından, tıp fakültelerindeki intörnlük eğitiminin görüşülmesi amacıyla 10 Ocak 2018 tarihinde düzenlenen çalıştay kitapçığına ulaşmak için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç'tan Teşekkür Mesajı (16.03.2018)

YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, üniversite hastanelerinin borçlarının yapılandırılması ve 7000 yeni kadro ihdas edİlmesine ilişkin teşekkür mesajı yayımladı.

 

Teşekkür mesajını görmek için tıklayınız


Showing 11 - 20 of 473 results.
Items per Page 10
of 48