"Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi"nin İlk Paneli New York'ta Gerçekleştirildi (02.11.2018)

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay'ın da teşrifleriyle Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında lansmanı gerçekleştirilen "Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi"nin ilk paneli New York'ta yapıldı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Devlet Üniversitelerinde Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesi ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik Hakkında Açıklama (31.10.2018)

Yükseköğretim Kurulu olarak, yükseköğretim sistemimizin kalite odaklı gelişimine yönelik çalışmalarımızdan biri olan "Devlet Üniversitelerinde Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesi ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik" hakkında yapılan açıklama ekte yer almaktadır.


Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalara İlişkin Yönetmelik Hakkında Açıklama (31.10.2018)

Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe ilişkin açıklama ekte yer almaktadır.


Dijitalleşen YÖK’ten Öğrencilere Müjde: “Okul Tanıma Belgeleri e-Devlet’ten Alınabilecek” (27.10.2018)

Yurt dışındaki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen öğrenciler, gidecekleri yükseköğretim kurumu ve programının, Yükseköğretim Kurulunca tanındığını gösteren "Okul Tanıma Belgesi"ni artık e-Devlet sistemi üzerinden alabilecek.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK’ten Uluslararası Proje Lansmanı: Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi (25.10.2018)

YÖK tarafından, Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde gerçekleştirilecek olan "Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi", Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay'ın teşrifleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın başkanlığında YÖK'te düzenlenen toplantıyla basına tanıtıldı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK''ten Akademisyenlere Yurt Dışında Yabancı Dil Eğitimi Desteği (21.10.2018)

Yükseköğretim Kurulunca, Yabancı Dil Eğitimi Destek Programı kapsamında 40 akademisyene yabancı dil becerilerini geliştirmeleri ve uluslararası alanda tecrübelerini artırmaları amacıyla yurt dışı eğitim desteği sağlandı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK, Üniversiteleri Ziyaret Etmeye Devam Ediyor (19.10.2018)

Yükseköğretim Kurulu Üyeleri, sorunları yerinde tespit etmek ve üniversite öğrenci temsilcilerinin görüşlerini almak üzere düzenli aralıklarla yükseköğretim kurumlarını ziyaret etmeye devam ediyor.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç, Somali Eğitim, Kültür ve Yükseköğretim Bakanı ile YÖK’te Bir Araya Geldi (16.10.2018)

Somali Eğitim, Kültür ve Yükseköğretim Bakanı Abdullahi Godah Barre Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ı ziyaret etti.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Romanya ile Mutabakat Zaptı İmzalandı (15.10.2018)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Romanya ve Türkiye arasında yükseköğretim alanında mutabakat zaptını imzalamak üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen imza törenine katıldı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'ten Mühendislik Öğrencilerine Sevindirici Haber (07.10.2018)

YÖK, mühendislikle ilgili, Meslek Odalarına başvurularda e-imzalı mezuniyet belgelerinin, aslı gibi olduğuna ve ıslak imzalı olanların yerine geçeceğine dair karar aldı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Showing 11 - 20 of 544 results.
Items per Page 10
of 55