YÖK'te "Trafik Güvenliği İşbirliği Projesi Tanıtım Toplantısı" Gerçekleştirildi (15.12.2015)

"Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı" çerçevesinde trafik güvenliğinde ihtiyaç duyulan bilimsel çalışmaların yapılması amacıyla YÖK ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında hayata geçirilen...

 

Haberin devamını okumak için tıklayınız.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Başkanı Saraç ile Beraberindeki Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Üniversite Rektörlerini Kabul Etti (10.12.2015)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki üniversite rektörlerini Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

 

Haberin devamını okumak için tıklayınız.


"Yabancı Dil Yeterlik"lerini Askıya Çıkardık... (10.12.2015)

Yükseköğretim Kurulunca eğitim-öğretimin niteliğini yükseltecek faaliyetler çerçevesinde "yabancı dil yeterlikleri"ne ilişkin bir çalışma başlatılmıştır.

 

Başlatılan çalışma hakkında detaylı bilgiyi okumak ve görüş belirtmek için tıklayınız.

 


YÖK Başkanı Saraç'ın Daveti Üzerine Türkiye'ye Gelen Cibuti Heyeti, Yükseköğretim Alanında Bazı Temaslarda Bulundu (7-9 Aralık 2015)

Cibuti Yükseköğretim ve Araştırma Bakanı Dr. Nabil Mohamed Ahmed, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın daveti üzerine 07-10 Aralık 2015 tarihleri arasında Türkiye'ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

 

Haberin devamını okumak için tıklayınız.


YÖK'te Özel Eğitim Alanında Öğretmen Yetiştirme Sorunları Ele Alındı (08.12.2015)

Yükseköğretim Kurulunda zihinsel, işitme, görme, çoklu engelliler ve üstün zekâlılar öğretmenliği branşlarındaki lisans eğitimi programları ve bu alanlardaki mezunların istihdamında karşılaşılan sorunlar ile çözüm önerilerinin ele alındığı bir toplantı gerçekleştirildi.

 

Haberin detaylarını okumak için tıklayınız.


Uluslararası Sıralandırma Sistemlerinin Değerlendirilmesi Toplantısı Yapıldı (08.12.2015)

YÖK tarihinde ilk kez uluslararası sıralandırma sistemlerinin ele alındığı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya...

 

Haberin devamını okumak için tıklayınız.


E-Kayıt Uygulamamıza Bilişim Ödülü (08.12.2015)

03-05 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen BİLİŞİM 2015 & CITEX 2015, Türkiye Bilişim Derneği 32. Ulusal Bilişim Kurultayı ve 2. Ankara Bilişim Fuarı'nda Bilişim 2015 Hizmet Ödülleri ...

 

Haberin devamını okumak için tıklayınız.


YÖK'te ilk kez "Bilgi Edinme / BİMER Eğitim Toplantısı" Düzenlendi (04.12.2015)

Bilgi Edinme hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde sunulmasını sağlamak amacıyla, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında ilk kez "Bilgi Edinme / BİMER Eğitimi Toplantısı" gerçekleştirildi.

 

Haberin devamını okumak için tıklayınız.


YÖK, Türkiye ve Rusya Arasındaki Bilimsel İşbirliğinin Evrensel Akademik Teamüllere Uygun Olarak Devam Etmesi Arzusunda (02.12.2015)

Basın açıklamasını okumak için tıklayınız.


YÖK'ten Yeni Bir Yetki Devri Daha: "Yaz Öğretimi Açma Yetkisi Üniversitelerde" (01.12.2015)

2015-2016 Eğitim Öğretim döneminden itibaren Yaz Öğretimi açma yetkisi yükseköğretim kurumlarına bırakıldı.

 

Konuya ilişkin basın açıklamasını okumak için tıklayınız.


Showing 341 - 350 of 491 results.
Items per Page 10
of 50