ÖSYS 2017 Sürecinde Tercihte Bulunmayan Öğrencilerimizin Dikkatine (19.08.2017)

ÖSYS 2017 tercih sürecinde puan barajını geçmiş olmakla birlikte tercihte bulunmayan üniversite adayı sevgili öğrencilerimizin, ÖSYS-2017 tercih süreciyle ilgili görüş, beklenti ve eğilimlerinin belirlenmesi amacıyla Kurulumuz tarafından bir araştırma yapılması planlanmış olup araştırma için veri toplamak amacıyla da bir anket geliştirilmiştir.

 

Bu amaçla hazırlanan ve http://tercihanket.yok.gov.tr adresinden erişilebilen ankette yer alan soruların öğrencilerimiz tarafından 23 Ağustos Çarşamba günü saat 18.00'e kadar cevaplanması, araştırmanın sonuçlarının sağlıklı olması ve Yükseköğretim Kurulu'nun konuyla ilgili karar alma süreçlerine yapacağı katkı açısından çok önemlidir.

 

Tüm aday öğrencilerimize anket sorularını içtenlikle cevaplayarak verecekleri katkılar için şimdiden teşekkür eder, başarılar dileriz.

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı

 

Not: Bu anket tercihte bulunmayan ve kayıtlarımızda eposta adresi bulunan tüm öğrencilerimize iletilmiş olup bununla birlikte eposta adresi bulunmayan az sayıdaki öğrencimiz ise yukarıdaki adresten ankete erişebilirler.

 


Tıp Dallarında Asistan Eğitimi Çalıştayı Raporu Dijital Ortamda Yayımlandı (15.08.2017)

Tıp Dallarında Asistan Eğitimi Çalıştayı'na ait rapor dijital ortamda yayınlandı.

 

Devamı için tıklayınız.


Sağlık Alanında Lisans Tamamlama

Sağlık Alanında Lisans Tamamlama yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Sonuç öğrenmek için tıklayınız.
 
Kayıt işlemleri 15 Ağustos 2017 tarihinde başlayarak 22 Ağustos 2017 günü mesai bitimine kadar ilgili üniversitelerce alınacak olup kayıt aşamasında gerekli olan belgeler ilgili üniversitelerden öğrenilmelidir.
 
2017 Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Taban-Tavan Puanlarına ulaşmak için tıklayınız.

2017 - LYS Yerleştirme Sonuçları Analizi (10.08.2017)

Üniversite yerleştirme sayılarına ilişkin yapılan analiz için tıklayınız.


YÖK'te İlahiyat Fakültesi Dekanları ile Toplantı Gerçekleştirildi (02.08.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nda YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın başkanlığında ülkemizdeki İlahiyat Fakültelerinin dekanları ile bir toplantı gerçekleştirildi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Ruanda Büyükelçisi'nden YÖK'e Ziyaret (02.08.2017)

Ruanda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza, YÖK'e bir ziyaret gerçekleştirerek YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç ile görüştü.

 

Devamı için Tıklayınız


YÖK'ten Üniversite-Sanayi İşbirliğinde Yeni Bir Model (01.08.2017)

YÖK ve Aselsan Arasında "Aseksan Akademi Lisansüstü Üğitim Programı İşbirliği Protokolü" imzalandı.

 

Haberin devamını okumak için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç, "İslam Dünyası Yükseköğretim Alanının Oluşturulması Konferansı Ankara Bildirgesi"ni Açıkladı (27.07.2017)

İslam dünyasında yükseköğretim sistemleri ve üniversiteler arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Yükseköğretim Kurulu tarafından İslam üniversiteleri rektörlerinin katılımıyla düzenlenen "İslam Ülkeleri Rektörleri Forumu"nun...

 


Haberin devamı için tıklayınız.


30 İslam Ülkesinden 120 Rektörün Katıldığı Forumun İlk Günü Düzenlenen Paneller ile Tamamlandı (26.07.2017

İslam ülkeleri arasında yeni bir yükseköğretim alanının oluşturulması ve buna yönelik işbirliklerinin yapılması amacıyla Yükseköğretim Kurulu tarafından İslam üniversitelerinin rektörlerin katılımıyla iki gün boyunca sürecek olan "İslam Ülkeleri Rektörleri Forumu"nun ilk günü...

 

Haberin devamı için tıklayınız


"İslam Ülkeleri Rektörleri Forumu"nun Açılış Oturumu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Gerçekleştirildi (26.07.2017)

İslam ülkeleri arasında yeni bir yükseköğretim alanının oluşturulması ve buna yönelik işbirliklerinin yapılması amacıyla Yükseköğretim Kurulu tarafından 2 gün süresince düzenlenecek "İslam Ülkeleri Rektörleri Forumu"nun Açılış...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Showing 11 - 20 of 394 results.
Items per Page 10
of 40