"YÖK Mobil Uygulaması” En Popüler Listesine İkinci Sıradan Girdi Başkan Saraç: “YÖK Mobil Uygulamamız Yeni YÖK’ün Dijital Yüzüdür” (31.05.2018)

Yükseköğretim Kurulunca akıllı mobil cihazlara uyumlu şekilde geliştirilen ve yaklaşık bir hafta önce kullanıma sunulan "YÖK Mobil", sanal marketlerde indirilme oranlarıyla Eğitim ve Yaşam Tarzı kategorilerinde Google Play'de Türkiye'nin en popüler 2. , App Store da ise Türkiye'nin en popüler 3. mobil uygulaması oldu.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç, "TÜBİTAK'ın Yakın Dönemdeki Destek Programlarının Tanıtımı Toplantısı"na Katıldı (30.05.2018)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, TÜBİTAK Başkanlığında düzenlenen "Ülkemizin 2023 Yılı Hedefleri Doğrultusunda Yeni TÜBİTAK'ın Yakın Dönemdeki Destek Programlarının Tanıtımı Toplantısı"na katıldı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.

 

 


Tıp ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık ve Doktora Eğitimi Toplantısı (29.05.2018)

Tıp ve Diş Hekimliği alanlarında bütünleşik doktora eğitiminin görüşüldüğü "Tıp ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık ve Doktora Eğitimi Toplantısı", YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın katılımıyla Yükseköğretim Kurulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK, Güncellenen Öğretmen Yetiştirme Lisans Programları Müfredatını DSÖ Temsilcileriyle Görüştü (28.05.2018)

Yükseköğretim Kurulunda "Yeni YÖK" kapsamında sağlık alanında gerçekleştirilen yapısal değişikliklerin görüşüldüğü bir toplantı gerçekleştirildi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Türk Yükseköğretimi ile İlgili Her Şey "YÖK Mobil" ile "Cep"te (25.05.2018)

YÖK, Android ve IOS işletim sistemlerine uygun olarak geliştirilen "YÖK Mobil" uygulamasını akıllı mobil cihazlara uyumlu şekilde ilk kez kullanıma sunuyor.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Türkiye'de Eğitim Gören Uluslararası Öğrencilerle YÖK'te İftar Yemeğinde Buluşuldu (23.05.2018)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, ailelerinden kilometrelerce uzakta olup Türkiye'deki üniversitelerde eğitim gören uluslararası öğrenciler ile iftar yemeğinde buluştu.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Üniversite Ziyaretleri Devam Ediyor (18.05.2018)

Yükseköğretim Kurulu Üyeleri, sorunları yerinde tespit etmek ve üniversite öğrenci temsilcilerinin görüşlerini almak üzere düzenli aralıklarla yükseköğretim kurumlarını ziyaret etmeye devam ediyor.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Genel Kurulundan Filistin'de Yaşanan Olaylara İlişkin Açıklama (17.05.2018)

İsrail Devleti, altmış yılı aşkın bir süredir bölgede işlediği insanlık suçlarına bir yenisini daha eklemiş ve uluslararası hukuku ayaklar altına almıştır. Gazze'de kadın ve çocuk dâhil çok sayıda masum insanı öldürerek tarihe kara bir leke olarak düşecek büyük bir katliam yapmıştır.

 

Açıklamanın devamı için tıklayınız.


Öğretmenlik Lisans Programları Yeni Düzenleme (17.05.2018)

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) koordinasyonunda güncellenen 25 öğretmenlik lisans programı, 2018-2019 öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanacak.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Yeni Öğretmen Yetiştirme Lisans Programları Tanıtım Toplantısı (16.05.2018)

Öğretmenlikle ilgili toplam 25 lisans programının güncellendiği "Yeni Öğretmen Yetiştirme Lisans Programları"nın tanıtımı, Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın katılımlarıyla Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında düzenlenen toplantı ile gerçekleştirildi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Showing 11 - 20 of 495 results.
Items per Page 10
of 50