Acı Kaybımız... YÖK Genel Sekreter Yardımcısı Nurettin Çobanoğlu Vefat Etti (26.12.2017)

 

 

Geçtiğimiz hafta rahatsızlanıp hastaneye kaldırılan Başkanlığımız Genel Sekreter Yardımcısı Nurettin Çobanoğlu hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve YÖK'teki çalışma arkadaşlarına sabır ve başsağlığı dileriz.

 

 

 


Gelecek 10 Yıl için Güçlü Nesiller Yetiştirme Projesi'nde Üçüncü Çağrı Başvuruları Devam Ediyor… (17.12.2017)

Ülkemizin 2023 yılı hedefleri kapsamında ihtiyaç duyulan öncelikli alanlarında doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak amacıyla 100 öncelikli alanda 2000 öğrenciye burs verilecektir.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK’te “Kadınların Mesleki Eğitimi ve Kadın İstihdamı Sempozyumu” Düzenlendi (13.12.2017)

Yükseköğretim Kurulu tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın katılımıyla "Kadınların Mesleki Eğitimi ve Kadın İstihdamı Sempozyumu" düzenlendi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Yükseköğretim Kurulu ve Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Başkanlığından Ortak Açıklama (12.12.2017)

Amerika Birleşik Devletlerinin, insanlığın ortak kutsal mekânı olan kadim şehir Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve elçiliklerini buraya taşıma kararına ilişkin YÖK ve ÜAK tarafından yapılan açıklama ekte yer almaktadır.


YÖK'ten Üniversiteli İşsizler Sorunu'na Fren (08.12.2017)

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, üniversiteli işsizler ile ülkenin ihtiyaç duyduğu alanlardaki iş gücü yetersizliğinin, ülkenin yakın dönemde önündeki en önemli çözümlenmesi gereken öncelikli konuların arasında yer alacağına işaret ederek...

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'ten Yükseköğretimde Yabancı Dille Eğitimin Reklam Aracı Olmasına Tedbir (06.12.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından, Yükseköğretimde İngilizce Eğitim Kalitesinin Geliştirilmesi Programı'nın (KGP) görüşülmesi amacıyla "Yükseköğretimde İngilizce Eğitim Kalitesinin Geliştirilmesi Toplantısı" YÖK Başkanı...

 

Haberin devamı için tıklayınız.

 


"Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Tanıtım ve Bölge Üniversiteleri İş Birliği Çalıştayı" YÖK Başkanı Saraç'ın Katılımıyla Gerçekleştirildi (30.11.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve Harran Üniversitesi tarafından Şanlıurfa'da düzenlenen "Güneydoğu Anadolu Projesi Tanıtım ve Bölge Üniversiteleri İş Birliği Çalıştayı"na katıldı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'te "Hemşirelik Lisans Eğitimi Çalıştayı" Gerçekleştirildi (23.11.2017)

Yükseköğretim Kurulu tarafından, hemşirelik lisans programlarının eğitim kalitelerinin artırılması ve standartlarının yükseltilmesi amacıyla "Hemşirelik Lisans Eğitimi Çalıştayı" düzenlendi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç, Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Hazar İbrahim ile Görüştü (23.11.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Azerbaycan Ankara Büyükelçiliği görevine yeni atanan Sayın Hazar İbrahim ile görüştü.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç, Özbekistan'ın Ankara Büyükelçisi Alişer Agzamhadjaev ile Görüştü (15.11.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Özbekistan'ın Ankara Büyükelçisi Sayın Alişer Agzamhadjaev ile görüştü.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Showing 11 - 20 of 438 results.
Items per Page 10
of 44