YÖK'ün Yaptığı Tercih Anketi Sonuçlandı (18.11.2018)

"İstihdam İmkanı"nın tercihlerde ilk etken olduğunu gösteren anketin diğer sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.


Bakan Selçuk'un Katılımıyla Eğitim Fakültelerinin Dekanları ile Toplantı Düzenlendi (14.11.2018)

Türk yükseköğretim sisteminde mevcut olan sorunlar, bu sorunların çözümünde katkı sunabilecek ilgili kurumların değerli yöneticileriyle, YÖK'te düzenlenen toplantılarda görüşülmeye devam ediliyor.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Başkanı Saraç Filipinler Büyükelçisi ile Görüştü (13.11.2018)

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Filipinler'in Ankara Büyükelçisi Maria Rowena Mendoza Sanchez ile görüştü.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK Bursuyla 3 Binin Üzerinde Doktoralı İnsan Kaynağı Yetişiyor (11.11.2018)

Yükseköğretim Kurulunca, öncelikli alanlarda doktora yapan araştırma görevlilerinin tez çalışmalarına ve yurt dışında araştırma amaçlı doktora yapanlara yönelik başlatılan iki farklı burs programından yararlananların sayısı 3 bin 314'ü buldu.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


"Yeni YÖK" Değişen Vizyonuyla 37 Yaşında (06.11.2018)

Geçmiş dönemlerde askeri darbe ürünü olduğu ve üniversiteler üzerindeki yetki ve denetimi nedeniyle eleştirilen Yükseköğretim Kurulu, 37 yılı geride bırakırken "Yeni YÖK" imajıyla son yıllarda birçok yapısal değişikliği hayata geçirdi.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


"Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi"nin İlk Paneli New York'ta Gerçekleştirildi (02.11.2018)

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay'ın da teşrifleriyle Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında lansmanı gerçekleştirilen "Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi"nin ilk paneli New York'ta yapıldı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Devlet Üniversitelerinde Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesi ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik Hakkında Açıklama (31.10.2018)

Yükseköğretim Kurulu olarak, yükseköğretim sistemimizin kalite odaklı gelişimine yönelik çalışmalarımızdan biri olan "Devlet Üniversitelerinde Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesi ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik" hakkında yapılan açıklama ekte yer almaktadır.


Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalara İlişkin Yönetmelik Hakkında Açıklama (31.10.2018)

Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğe ilişkin açıklama ekte yer almaktadır.


Dijitalleşen YÖK’ten Öğrencilere Müjde: “Okul Tanıma Belgeleri e-Devlet’ten Alınabilecek” (27.10.2018)

Yurt dışındaki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen öğrenciler, gidecekleri yükseköğretim kurumu ve programının, Yükseköğretim Kurulunca tanındığını gösteren "Okul Tanıma Belgesi"ni artık e-Devlet sistemi üzerinden alabilecek.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK’ten Uluslararası Proje Lansmanı: Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi (25.10.2018)

YÖK tarafından, Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde gerçekleştirilecek olan "Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi", Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay'ın teşrifleri ve Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın başkanlığında YÖK'te düzenlenen toplantıyla basına tanıtıldı.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


Showing 1 - 10 of 539 results.
Items per Page 10
of 54