Lübnan Trablus Üniversitesinin Burs Duyurusu (21.09.2018)

Lübnan Trablus Üniversitesi, İslami Bilimler ve Arapça Öğretimi alanlarında 5 Türk öğrenciye lisans düzeyinde eğitim için burs vermeyi planlamaktadır. Bursa ilişkin detaylar anılan Üniversitenin web sayfasında (http://www.ut.edu.lb/) yayınlanmıştır.

 

Söz konusu burstan yararlanmak isteyen öğrencilerin 24.09.2018 tarihine kadar Üniversitenin web sayfasında yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

 

İlgilenenlerin bilgisine sunulmaktadır.


Latin Amerika ve Karayipler Uluslararası Yüksek Öğretim Enstitü Müdürlüğü Münhal Kadro (21.09.2018)

Karakas/Venezuela'da görevlendirilmek üzere Latin Amerika ve Karayipler Uluslararası Yüksek Öğretim Enstitüsü Müdürlüğü (Institute for Higher Education in Latin America and the Caribbean-IESALC) pozisyonuna münhal kadro verilecektir.

 

Son başvuru tarihi 30 Eylül 2018'dir.

 

Münhal Kadro ile ilgili bilgiler ekte yer almakta olup, başvuruların "UNESCO Kariyer İnternet Sayfası" (UNESCO Careers Website) üzerinden çevirim içi olarak yapılması gerekmektedir. İnternet üzerinden başvurması mümkün olmayan adayların, başvurularını aşağıda kayıtlı adrese, münhal kadro kodunu (3VEED0001IH) belirtmek suretiyle posta yoluyla yapmaları mümkündür.

 

Director

Bureau of Human Resources Management (HRM)

UNESCO

7 place de Fontenoy

75352 Paris 07-SP

France

 

Konu ilgililere duyurulmaktadır.


III.Uluslararası Güvenlik Sempozyumu (21.09.2018)

Polis Akademisi Başkanlığı - Uluslararası Terörizm ve Güvenlik Araştırmaları Merkezi tarafından 23-25 Kasım 2018 tarihlerinde Antalya'da "Doğu Akdeniz'den Basra'ya Krizler ve Düzen" başlıklı uluslararası sempozyum düzenlenecektir. Sempozyum kapsamında alana yönelik çalışmalar yapan bilim insanları, siyasetçiler, gazeteciler ve ilgili meslek erbaplarının bir araya getirilmesi hedeflenmekte ve bölgesel sorunların tespiti ve çözümü noktasında katkılar sunulması beklenmektedir.

 

Sempozyumun dili Türkçe ve İngilizce olup simültane tercüme hizmeti sağlanacaktır.


Sempozyuma bildirileri ile katılmak isteyenlerin konu başlıklarını ve 500 kelimeyi geçmeyecek özetlerini MS Word formatlarında utgam@pa.edu.tr mail adresine göndermeleri gerekmektedir.

Özet gönderim tarihi 25 Eylül 2018 olup, tam metin gönderim tarihi 11 Kasım 2018'dir.

Bildiriler, aşağıdaki konu başlıkları hakkında olmalıdır;
 

• Büyük Güçlerin Bölge Politikaları
• Bölgesel Güçler
• Devlet-Dışı Aktörler
• Krizler ve İç Savaşlar
• Bölgesel İşbirliği ve Düzen Arayışları
• Bölgesel Ekonomi-Politik
• Bölgesel Teopolitik
• Bölgesel Jeopolitik
• Bölgenin Sosyo-Politik Yapısı
• Göç ve Mülteciler
• Enerji Güvenliği
• Bölgesel İstihbarat Faaliyetleri

 

Sempozyum ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki internet adresinden ulaşılabilmektedir.

 

https://www.pa.edu.tr/iii-uluslararasi-guvenlik-sempozyumu-duyurular.html

 

Konu ilgililere duyurulmaktadır.


IACA Eğitim Programları (21.09.2018)

Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Akademisi (IACA) tarafından başlayacak eğitim programlarına ilişkin IACA'nın faaliyetleri hakkında bilgi içeren Bülten yayınlandığı Başkanlığımız web sayfasında duyurulmuştu.

 

Söz konusu eğitim programlarından "International Master in Anti-Corruption Compliance and Collective Action" 2019-2020 dönemi için açık kontenjan bulunmakta olup, başvurular devam etmektedir.

 

IACA'ya mali destek sağlamış olan taraf devletlerin vatandaşları için program ücretinde yüzde 20 oranında indirime gidilebilecektir.

 

Programa ilişkin detaylı bilgiye aşağıda yer alan internet adresinden ulaşılabilmektedir.

 

http://www.iaca.int/academic-programmes/imacc.html

 

Konu ilgililere duyurulmaktadır.


Pakistan Teknik Yardım Programı Kapsamında Ülkemize Tahsis Edilen Burslar (20.09.2018)

Pakistan Hükümeti'ne bağlı Pakistan Ekonomik İşler Birimi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında Teknik Yardım Programı (PTAP) kapsamında ülkemize Pakistan üniversitelerinde bulunan tıp bölümleri (MBBS) için 2, mühendislik bölümleri (B. Sc. Engineering) için ise 2 kişilik başvuru kontenjanı tahsis etmiştir.

 

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiye www.ead.gov.pk internet adresinden ulaşılabilmekte olup ilave bilgi için so.fs@ead.gov.pk adresi ile e-posta yoluyla irtibata geçilebilmektedir.

 

İlgilenen öğrencilerin bilgisine sunulur.


100/2000 YÖK Doktora Bursu 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Öğrenci Bilgi Girişleri (17.09.2018)

100/2000 YÖK Doktora Burs Programı kapsamında 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi için Yükseköğretim Kurumlarınca yapılacak olan öğrenci bilgi girişleri için süre 17.09.2018 (bugün) gece 00:00 a kadar uzatılmıştır. Öğrenci bilgilerinin https://webuyg.yok.gov.tr/doktora/ adresi üzerinden yapılması ve çıktısının üst yazı ekinde Başkanlığımıza iletilmesi gerekmektedir.


ÖYP Lisansüstü Eğitim Kontenjanları (2018 Güz Dönemi) (17.09.2018)

 

2018 Güz Dönemi lisansüstü eğitim kontenjanlarına tercih işlemleri sonuçlanmıştır. Sonuçları öğrenmek için tıklayınız.

 

 

Üniversitelerin Lisansüstü tercih sonuçlarına ulaşabilmeleri için aşağıdaki yolu izlemeleri gerekmektedir.

 

 

YÖKSİS >> ÖYP İşlemleri >> Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı >> ÖYP Aday İşlemleri >> Lisansüstü Tercih Sonuçları >> Dönem

 

 

ÖYP kapsamında lisansüstü eğitim programlarına yerleştirilmesi uygun bulunan araştırma görevlilerinin aşağıdaki belgelerle birlikte en geç 05.10.2018 tarihi mesai bitimine kadar lisansüstü eğitim yapmak için yerleştirildikleri üniversitelerin ilgili enstitülerine başvurmaları gerekmektedir.

 

 

1. ALES sonuç belgesi.

 

2. Yabancı dil sınav sonuç belgesi.

 

3. Lisans transkripti.

 

4. ÖYP araştırma görevlisi kadrosuna atandığına dair belge

 

 

Not: Kayıt işlemlerinde istenilebilecek diğer belgeler için lütfen ilgili enstitülerle iletişime geçiniz.

 

 


3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında terörle mücadele ederken hayatını kaybeden Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetler personeli ile 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminde şehit olanların 2018-2019 eğitim öğretim yılında Ülkemizdeki (Türkiye’deki) yükseköğretim kurumlarında kayıtlı eş ve çocuklarının ülkemizdeki yükseköğretim kurumlarında özel öğrenci olarak eğitim alabilmelerine ilişkin duyuru:

3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında terörle mücadele ederken hayatını kaybeden Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetler personeli ile 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminde şehit olanların 2018-2019 eğitim öğretim yılında Ülkemizdeki (Türkiye'deki) yükseköğretim kurumlarında kayıtlı eş ve çocuklarının ülkemizdeki yükseköğretim kurumlarında özel öğrenci olarak eğitim alabilmelerine ilişkin usul ve esaslar için tıklayınız.


ECOSF/Kuşak ve Yol Girişimi Kapsamında Başlatılan Akademik Çalışma (13.09.2018)

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Bilim Vakfı ile Kalkınmakta Olan Ülkeler Mühendislik ve Teknoloji Enstitüsü (AETDEW) arasında tesis edilen işbirliği çerçevesinde AETDEW ile SUGON Education China adlı platformunda ortaklaşa "Kuşak ve Yol İki Yüz Üniversite İşbirliği Programı" başlatmışlardır.

 

Kuşak ve Yol Girişimi üzerinde bulunan ülkelerde "Güney-Güney İşbirliği"ni ileri götürmek amacıyla başlatılan söz konusu girişim kapsamında üniversitelerde eğitim birimler oluşturularak iletişim teknolojileri, yapay zeka ve temel sınai uygulamalar gibi alanlara odaklı çalışmalar yürütülecektir.

 

Söz konusu girişim ile ilgili bilgiler ekte yer almakta olup, projeye özellikle "EİT ülkelerinde yeni ortaya çıkan başlıca iletişim teknolojileri" alanında dahil olmak isteyen üniversitelerin kayıt formunu doldurarak ivedi iletmeleri gerekmektedir.

 

Konu ilgililere duyurulmaktadır.


Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Yerleştirme Sonuçları (12.09.2018)

Sağlık Alanında Lisans Tamamlama yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Sonuç öğrenmek için tıklayınız.

 

Kayıt işlemleri 13 Eylül 2018 tarihinde başlayarak 20 Eylül 2018 günü mesai bitimine kadar ilgili üniversitelerce alınacak olup kayıt aşamasında gerekli olan belgeler ilgili üniversitelerden öğrenilmelidir.

 

2018 Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Taban-Tavan Puanlarına ulaşmak için tıklayınız.


Showing 11 - 20 of 1,358 results.
Items per Page 10
of 136