Malezya İngilizce Dil Eğitim Merkezi

Malezya Teknik İşbirliği Programına (MTCP) bağlı İngilizce Dil Eğitim Merkezi (ELTC) tarafından 2-20 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenmesi öngörülen çevrimiçi İngilizce dil kurslarına ilişkin müfredat, broşür ve başvuru formu ektedir.


ÖYP Araştırma Görevlisi Kadroları İlanı

ÖYP Araştırma Görevlisi kadroları ilan edilmiştir. İlanları görmek için tıklayınız.


Tıp Doktorluğu ve Diş Hekimliği alanlarındaki Seviye Tespit Sınavı Hakkında

Diş Hekimliği Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (Sonbahar Dönemi) 2013-STS DİŞ HEKİMLİĞİ Sonbahar Dönemi
Sınav Başvuru Tarihleri:19.07.2013-29.07.2013
Sınav Tarihi: 07.09.2013

Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (Sonbahar Dönemi) 2013-STS TIP DOKTORLUĞU Sonbahar Dönemi
Sınav Başvuru Tarihleri:19.07.2013-29.07.2013
Sınav Tarihi: 08.09.2013

Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliğince haklarında Diş Hekimliği ve Tıp Doktorluğu alanlarında Seviye Tespit Sınavı kararı çıkanlar ilgili sınava gireceklerdir.

Tıp Doktorluğu ve Diş Hekimliği Seviye Tespit Sınavı Kılavuzu ve başvuru için www.osym.gov.tr adresinden bilgi alabilirsiniz.


2013 STS Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Hakkında Bilgilendirme

20 Mayıs 2013 tarihinde yapılan Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği Seviye Tespit Sınavı, Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 10.07.2013 tarihli kararına istinaden iptal edilmiş olup, ilgili sınav 12 Ağustos 2013 tarih, saat:10:00'da İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinde yapılacaktır.

 

İlgili sınava sadece Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği alanındaki 2013 STS'ye giren adaylar girecektir. Adayların yeniden başvuru yapması gerekmemektedir.


Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından

657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca Başkanlığımızda istihdam edilmek üzere, sözleşmeli personel için 28.06.2013 tarihinde yapılan sözlü sınav sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonucunda başarılı olup, sözleşmeli uzman olmaya hak kazanmış adayların sözleşmelerinin yapılmasına esas  teşkil  etmek üzere aşağıda belirtilen belgelerle birlikte en geç  29.07.2013  tarihine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Personel Dairesi Başkanlığına müracaat etmesi gerekmektedir.

 

Sınav sonuçlarını görmek için tıklayınız..

 

İSTENEN BELGELER :

  • Cumhuriyet Savcılığından alınacak adli sicil kaydı
  • Tam teşekküllü hastaneden alınacak sağlık raporu
  • 12 adet vesikalık fotoğraf

2013 YDUS Kontenjanları

2013 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Sınavı Kontenjan talepleri ile ilgili olarak, T.C. Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu'nun, bazı yan dallar da uzmanlık eğitimi için istenilen protokol formunun, Tıpta Uzmanlık Kuruluna sunulmak üzere, T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gönderilmesi gereken süre,  22 Temmuz 2013 tarihine kadar uzatılmıştır.  http://www.tuk.saglik.gov.tr/protokol_ilan.html

 
 


İskenderiye Pharos Üniversitesi ile İşbirliği / Arapça Eğitim Programları

Dışişleri Bakanlığı'ndan alınan bilgilere göre, İskenderiye Pharos Üniversitesinin üniversitelerimizle akademik öğrenci değişimini kapsayacak bir işbirliği tesisini talep ettiği ve üniversite bünyesindeki "Arapça Yabancı Dil Öğretim Merkezi"nde Türk öğrencilere Arapça eğitim imkân sunabileceği kaydedilmektedir.

    Pharos Üniversitesi bünyesindeki TAFL Merkezinde Arapça öğrenen 120 öğrencinin neredeyse tamamını Çin Halk Cumhuriyeti uyruklu öğrencilere oluşturmakta ve gerek İskenderiye gerek Pharos Üniversitelerinde Arapça öğrenen yabancı öğrenciler, kendi ülkeleri yükseköğretim kurumlarınca sağlanan burslar ve ortak programlar çerçevesinde ücretsiz eğitim görmektedirler.

    Bu itibarla, benzer imkânların, geliştirilecek uygun işbirliği formülleri bağlamında üniversitelerimizin başta Uluslararası İlişkiler bölümü olmak üzere Beşeri Bilimler bölümleri öğrencilerine de tanınmasının mümkün olabileceği düşünülmektedir.
    
Pharos Üniversitesi'nin yabancı eğitim kurumlarıyla işbirliğinden sorumlu yöneticisi Prof. Dr. Magda El-Massik'in temas bilgileri aşağıda kayıtlı olup, kendisi ile İngilizce, Fransızca ve Arapça iletişim kurulabilmektedir. Üniversitelerimizin benzer bir işbirliğine gitmek istemeleri halinde irtibat kişisine ait gerekebilecek bilgiler aşağıda sunulmaktadır.


    Prof. Dr. Magda El-Massik
Dean of International Relations & Quality Assurance, Proffesor of Pharmaceutics
-cep: 00 20 124 26 18 22
-iş tel: 00 20 3 387 70 62
-e-mail: magda.elmassik@pua.edu.eg


Uluslararası Piri Reis ve Türk Denizcilik Tarihi Sempozyumu Hakkında

2013 yılının, Piri Reis'in 1513 tarihinde çizdiği haritasının 500. Yıl dönümü olması ve UNESCO tarafından Dünya Piri Reis yılı ilan edilmesi vesilesiyle 26-29 Eylül 2013 tarihlerinde Türk Tarih Kurumu tarafından İstanbul'da "Uluslararası Piri Reis ve Türk Denizcilik Tarihi Sempozyumu " düzenlenecektir.

Sempozyum ile  ilgili afiş ve duyuruların Türkçe ve İngilizce örnekleri www.sempozyum.ttk.gov.tr/index.html  , www.sempozyum.ttk.gov.tr/eng/index-eng.html internet adreslerinden temin edebilmektedir.


Uzaktan Sırpça Eğitim Programı

Sırbistan'ın Ankara Büyükelçiliğinden alınan bilgiye göre, Sırp Dili Merkezi tarafından Uzaktan Sırpça Eğitim Programının düzenleneceği bildirilmektedir.  Programa ilişkin detaylı bilgiye www.learnserbian.fil.bg.ac.rs  uzantılı internet adresinden ulaşılabilir.


Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından Duyuru

Başkanlığımıza nitelikli eleman temin etmek amacıyla 02 Haziran-17 Haziran 2013 tarihleri arasında 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel alımıyla ilgili çıkılan ilan sonucunda sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınavları 28/06/2013  tarihinde saat 09.30'da Yükseköğretim Kurulu  Personel Dairesi Başkanlığında yapılacaktır.
 

Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazanan Adayları Görmek İçin Tıklayınız. 


Showing 1,281 - 1,290 of 1,393 results.
Items per Page 10
of 140