TÜBİTAK-TUNUS 2014-2015 Ortak Çağrısı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Tunus Yükseköğretim ve Bilimsel Araştırma Bakanlığı (MHESR) arasında 17 Ocak 2013 tarihinde imzalanmış olan "Executive Protocol Regarding Scientific and Technological Cooperation Between the Government of the Republic of Turkey and the Government of the Republic of Tunisia" çerçevesinde 2014-2015 yıllarında ortak araştırma projeleri desteklenecektir.

Anılan programa ilişkin duyuruya ve proje öneri formlarına aşağıda belirtilen internet adresinden ulaşılabilmektedir:

http://www.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararası/ikili-proje-destekleri/2510/icerik-2510-tunus-yuksek-eğitim-ve-bilimsel-arastirma-bakanligi-ile-ikili-isbirligi-programi


Söz konusu program çerçevesinde; tarım, çevresel konular, deniz bilimleri, bilgi ve iletişim teknolojileri, biyoteknoloji, sağlık bilimleri, sosyal bilimler ve diğer tüm ortak ilgi alanlarındaki projeler desteklenecektir.

İlgili proje önerilerinin 15 Mart 2014 tarihine kadar TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığı-İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğüne teslim edilmesi gerekmektedir.
Üniversitenizin ilgili birimlerine duyurulmasını saygılarımla rica ederim.


ÖYP Araştırma Görevlisi Kadroları

ÖYP araştırma görevlisi kadroları için tercih işlemleri başlamıştır. 25/12/2013 tarihine kadar tercih yapabilirsiniz.
 
 
İlanlar için tıklayınız.
 
Başvuru ve tercih işlemleri için tıklayınız.

Romanya Devlet Bursları

      
Romanya Dışişleri Bakanlığı tarafından "2014-2015 eğitim-öğretim yılında yabancı öğrencilere (AB üyesi olmayan ülke vatandaşları) toplam 85 adet lisans, yüksek lisans ve doktora bursu tahsil edileceği bildirilmiş olup ayrıntılı bilgilere ve başvuru formuna http://www.mae.ro/en/node/10251 web adresinden ulaşılabilmektedir.

Söz konusu web sayfasının incelenmesinden de görüleceği üzere, eğitim dilinin Romence olduğu, Romence seviye tespit sınavını geçemeyen öğrencilerin ise 1 sene Romence okumalarının öngörüldüğü; bursun okul harcı ve yurt giderinin yanı sıra, lisans öğrencileri için 65 Euro, yüksek lisans öğrencileri için 75 Euro ve doktora öğrencileri için 85 Euro tutarında bir aylık ödemeyi kapsadığı; başvuru evraklarının sadece Romence, İngilizce ve Fransızca dillerinden birinde olabileceği, diğer dillerdeki başvuru evraklarının ise anılan dillerden birine tasdikli çevirilerinin talep edildiği, eksik evraklı başvuruların ise kabul edilemeyeceği belirtilerek başvuruların en geç 10 Şubat 2014 tarihinde Romanya Dışişleri Bakanlığına ulaştırılacak şekilde Romanya'nın ilgili ülkelerdeki temsilciliklerine veya ilgili ülkelerin Bükreş'teki temsilciliklerine yapılması talep edilmektedir.

Söz konusu burslar hakkında duyuru Bükreş Büyükelçiliği'nin resmi internet sitesi ve Facebook sayfasında da yayınlanmaktadır.
 

Duyuru Ek'ini Görmek İçin Tıklayınız.


Slovenya Hükümeti Bursu

Slovenya Hükümeti, 2014-2015 akademik yılı (1 Ekim 2014-30 Eylül 2015) için ikili anlaşmalar
kapsamında çeşitli ülkelere burslar sağlamaktadır. Slovenya'da değişim öğrencisi olarak öğrenim görmek isteyen Türk öğrenciler için de 3'er aylık veya 4,5 aylık olarak paylaştırılabilecek toplam 9 aylık yüksek lisans, doktora ve araştırma bursu tahsis edilmiştir. Son başvuru tarihi 28 Ocak 2014 olan söz konusu burs başvuruları Milli Eğitim Bakanlığı'na yapılacak olup, bahsi geçen burs programına ilişkin ayrıntılı bilgiye http://abdigm.meb.gov.tr/www/yabanci-hukumet-burslari-2013-2014/icerik/237 adresinden ulaşılabilmektedir.


Önemli Duyuru

Kurulumuz bilişim alt yapısında yapılan güncellemeler nedeniyle 18.12.2013 ile 25.12.2013 tarihleri arasında web sayfamızda ve diğer uygulamalarda kısa süreli kesintiler olabilecektir.


ÖYP Araştırma Görevlisi Kadro İlanları

"Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Usul Ve Esaslar" uyarınca, Yükseköğretim Kurumlarımızın araştırma görevlisi kadrolarına atama yapılacaktır.


16/12/2013 tarihinde ilan edilen ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına tercih işlemleri 18/12/2013 (Saat:17:30) - 25/12/2013 (Saat:17:30) tarihleri arasında Başkanlığımız resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır.


Şu an PDF formatında ilan edilen kadroların ilan numaralarına tercih işlemleri başladığında ulaşılabilecektir.Açıklamalara ulaşmak için tıklayınız.


Genel Şartlara ulaşmak için tıklayınız.


Yeni ÖYP Usul ve Esaslara ulaşmak için tıklayınız.

 

 


Viyana Üniversitesi 12 Temmuz - 9 Ağustos 2014 Tarihleri Arasında "Avrupa Çalışmaları" Üzerine Dört Haftalık Uluslararası Yaz Okulu Programı

Viyana Üniversitesi 12 Temmuz - 9 Ağustos 2014 tarihleri arasında "Avrupa Çalışmaları" üzerine dört haftalık Uluslararası Yaz Okulu Programı düzenleyecektir. Hukuk, siyaset, tarih, kültürel çalışmalar ve Almanca derslerinden oluşacak bu programa katılmak isteyen öğrenci ve öğretim görevlileri detaylı bilgiye http://shs.univie.ac.at adresinden ulaşabilirler.    

Bahsi geçen yaz okulu programının tanıtım dokümanı ve başvuru formu İngilizce olarak ekte sunulmaktadır.


Avusturya Bilim ve Araştırma Bakanlığı Bursu

Avusturya Bilim ve Araştırma Bakanlığı 2014 yaz dönemi veya 2014/2015 eğitim yılında öğrencilere, üniversite mezunlarına ve bilim insanlarına Avusturya bursu verecektir.

Söz konusu burslara ilişkin detaylı bilgiye Avusturya Burs ve Araştırma Teşviki Veri Tabanı web sayfası olan www.grants.at adresinden ulaşılabilmekte; başvurular ise www.scholarships.at adresinden yapılmaktadır.

Bahsi geçen burs programının tanıtım dokümanı Türkçe ve Almanca olarak ekte sunulmaktadır.

 


TÜBİTAK - Japon JSPS Kuruluşu'ndan Ortak Proje ve Seminer Desteği


Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu Başkanlığından alınan yazıdan edinilen bilgilere göre, Başkanlıkları ile Japonya Bilimsel Gelişim Topluluğu (JSPS) arasında 25 Eylül 2013'te Ankara'da yapılan görüşmede, Japon kurumunun yeni başlattığı "Open Partnership for Joint Projects/Seminars" adlı ortak çağrı programının taraflarınca duyurulması kararlaştırıldığı belirtilmektedir.

Programa ilişkin duyuruya aşağıda belirtilen internet adresinden ulaşılabilmektedir.

 http://www.tubitak.gov.tr/tr/kurumsal/uluslararasi/uluslararsi-firsatlar/firsat/icerik-japon-jsps-kurulusundan-ortak-proje-ve-seminer-destegi

Sözkonusu program sayesinde yabancı araştırmacılar, nereden fon sağladıklarına bakılmadan JSPS araştırmacıları ile ortak proje ve seminerde görev alabilmektedirler. Program tüm akademik alanları (Beşeri ve Sosyal Bilimler, Doğa Bilimleri, Mühendislik, Tıp) kapsamaktadır.

Başvurular online olarak 09 Aralık 2013-07 Şubat 2014 arası tarihlerde JSPS'in web sitesine yapılması gerekmektedir.

 


Tsinghua Üniversitesinin Kamu Yönetimi ve Uluslararası Kalkınma Yüksek Lisans Programı

Tsinghua Üniversitesinin Kamu Siyaseti ve İdaresi Okulu tarafından yürütülen Uluslararası Kalkınma alanında Kamu İdaresi Yüksek Lisans Programı'nın başvurularının 1 Kasım 2013 tarihinden itibaren başlayacağı ve söz konusu iki yıllık master programından geçtiğimiz 7 yıl zarfında 46 ülkeden toplam 171 öğrencinin mezun olduğu Dışişleri Bakanlığından alınan yazıda bildirilmektedir.

Anılan program için, Çin Hükümeti Bursları kapsamına tam, Pekin Yerel Hükümeti Bursları kapsamında ise kısmi burs sağlanacaktır.

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgiler ve ilgililerin iletişim bilgileri ekte yer almaktadır.


Showing 1,091 - 1,100 of 1,281 results.
Items per Page 10
of 129