İslam Teknoloji Üniversitesi Başvuru Duyurusu

Dakka'da bulunan ve İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde olan İslam Teknoloji Üniversitesi ( Islamic University of Technology) 2013-2014 eğitim-öğretim yılı kayıtlarına 30 Ağustos 2013 tarihine kadar devam edecektir. Sözkonusu üniversitenin önerdiği programlar, başvurular ve başvuru şartlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye ve başvuru formlarına http://www.iutoic-dhaka.edu/admission/ internet adresinden ulaşmak mümkündür. Başvuru formlarının doğrudan İslam Teknoloji Üniversitesi'ne gönderilmesi gerekmektedir.


NATO STO SET Paneli Faaliyetleri

NATO Bilim ve Teknoloji Organizasyonu bünyesinde faaliyet gösteren Sensörler ve Elektronik Teknoloji Paneli kapsamında Türkiye'nin başkanlık ettiği SET-197/RLS-016: Uydu Navigasyon Sistemlerinin Çalışmadığı Yerlerde Navigasyon Sistemleri ve Sensörleri başlıklı eğitim serilerinin bir bölümü 31 Ekim - 01 Kasım 2013 tarihlerinde TÜBİTAK Başkanlığı Mustafa İnan Konferans Salonunda (Ankara) gerçekleştirilecektir.

Sözkonusu faaliyet ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve katılım için gerekli başvuru formuna NATO'nun www.cso.nato.int internet adresinden ulaşmak mümkündür. Katılım sağlamak isteyenlerin sözkonusu internet adresindeki SET Panel bağlantısı altında "enrol" olmak suretiyle kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.

Sözkonusu faaliyete katılanların masraflarının kendileri ve/veya bağlı bulundukları kurum ya da kuruluş tarafından karşılanması gerekmektedir.


King Khalid Üniversitesi'nin Öğretim Elemanı İhtiyacı

Suudi Arabistan Kültür Ataşeliği'nden alınan yazıda, King Khalid Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde yabancı dili İngilizce olan ve aşağıda belirtilen branşlarda Doktor, Doçent ve Profesör ünvanlarına sahip öğretim elemanlarına ihtiyaç duyulduğu bildirilmiştir.

    - Klinik Eczacılık
    - Farmakoloji
    - Farmasötik
    - Farmasötik Kimya
    - Farmakognozi

Bu niteliklere haiz ilgililerin, söz konusu fakültenin pharm-coll@kku.edu.sa e-mail adresine özgeçmişlerini göndererek başvurmaları mümkündür.


Uluslararası Öğrenci Spor Turnuvası/EuroBelgrade 2013

Belgrad Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Öğrenci Birliği tarafından 10-14 Ekim 2013 tarihleri arasında farklı ülkelerden üniversite öğrencilerinin iştirakıyla "EuroBelgrade 2013" adlı Uluslararası Öğrenci Spor Turnuvası düzenlenecektir. Katılımcı kız ve erkek öğrenciler; basketbol, futbol, voleybol, su topu, hentbol ve amigoluk (Cheerleading) branşlarında yarışacaklar, turnuvadan arta kalan boş vakitte ise heyetler için gezi amaçlı mihmandarlı kent turları düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için www.eurobelgrade.org internet sitesi ziyaret edilebilir.  
   


KINGS Başvuruları

Güney Kore'de bulunan ve Korea Electric Power Cooperation (KEPCO)'ın öncülüğünde kurulan KINGS (KEPCO International Nuclear Graduate School), nükleer tesislerde görev yapmak amacıyla nükleer enerjinin muhtelif alanlarında Koreli ve uluslararası öğrencilere eğitim sunmaktadır. Her yıl 50 uluslararası, 50 Koreli öğrenciye eğitim vermeyi hedefleyen KINGS'de yüksek lisans, doktora ve özel araştırma programları bulunmaktadır.

Adı geçen okula 2014 yılı için başvurular başlamış olup, başvuru için gerekli bilgi ve belgelere (başvuruda bulunacaklarda aranan şartlar, başvuru formu başta olmak üzere talep edilen tüm evraklar, vb.) KINGS'in http://www.kings.ac.kr internet adresinden ulaşılabilmektedir. Başvurulara ilişkin sorular için Kabul Komisyon Üyesi Hana Kim (Tel: +82 52 712 7184, Faks: +82 52 712 7189, e-posta: hana.kim@kings.ac.kr) ile irtibata geçilebilir.
   


Yabancı Dil Eşdeğerlilikleri Hakkında Duyuru

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), yabancı dil eşdeğerliklerini güncellemekte ve internet adresinde duyurmaktadır. 24.04.2013 tarihinde güncellenen yabancı dil eşdeğerlikleri, 23.07.2013 tarihinde yeniden belirlenmiştir.

ÖSYM tarafından eşdeğerlikleri kabul edilen yabancı dil sınavlarının, yapıldığı tarihte belirlenen eşdeğerlikleriyle, öğretim elemanı kadrolarına başvuru ve atamalarda, doçentlik unvanı başvurularında ve lisansüstü eğitime başvurularda, geçerlilikleri süresince kullanılmasına karar verilmiştir.

 


Önemli Duyuru

ÖYP Araştırma Görevlileri kadroları için tercih işlemleri 24 Temmuz Çarşamba saat 17:30' a kadar uzatılmıştır. Başvurular https://yoksis.yok.gov.tr/OYPUYG adresinden yapılacaktır.


Suudi Arabistan Krallığı Hükümetinin Türk Öğrencilerine Suud Yükseköğretim Kurumlarında Tahsis Ettiği Burslar

Suudi Arabistan Kültür Ataşeliği'nden alınan yazıda, Suudi Arabistan Krallığı Hükümeti'nin Suud Yükseköğretim Kurumlarında (Sağlık Bilimleri hariç) lisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere toplam (450) adet eğitim bursu (öğrencinin tüm giderleri karşılanmak üzere) tahsis ettiği kaydedilmektedir.

Ekteki tanıtım broşüründe, burslar ve başvuru koşulları ile ilgili bilgiler, burslara başvurmak isteyenlerin bilgisine sunulmaktadır.
 


Volga Bölgesi Beden Eğitimi, Spor ve Turizm Devlet Akademisi

Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim veren Volga Bölgesi Beden Eğitimi, Spor ve Turizm Devlet Akademisi tarafından, üniversitelerimiz ile işbirliği kurmak istendiği ve ülkemizden öğrencilerin eğitim almak üzere sözkonusu Akademiye gelmelerinin teşvik edilmesinin talep edildiği ilgide kayıtlı Dışişleri Bakanlığı yazısında belirtilmiştir. Sözkonusu Akademi ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.sportacadem.ru internet adresi ve info@sportacadem.ru e-posta adresi aracılığıyla ulaşmak mümkündür. Üniversitelerimizin bu tür işbirlikleri kurmaları yükseköğretim sistemimizin uluslararasılaşması hedefi açısından yararlı olacaktır.


13. Uluslararası Geliştirilmiş Malzeme Sempozyumu (ISAM 2013)

13. Uluslararası Geliştirilmiş Malzeme Sempozyumu (ISAM 2013) 23-27 Eylül 2013 tarihleri arasında İslamabad'da düzenlenecektir. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği alanında çalışmalar yapan üniversitelerimizden sözkonusu Sempozyuma katılım sağlanması yararlı olacaktır.

Sempozyuma ilişkin ayrıntılı bilgiye www.isampk.com.pk internet adresinden ulaşmak mümkündür.


Showing 1,181 - 1,190 of 1,303 results.
Items per Page 10
of 131