British Council internet sayfası

13 Aralık 2012 tarihinde Birleşik Krallık Eğitim ve Araştırma Bakanlığı ve Universities UK ile Başkanlığımız arasında, iki ülke arasında yükseköğretim ve araştırma alanlarındaki işbirliklerini geliştirmek amacıyla bir mutabakat zaptı imzalanmıştır.

Birleşik Krallık kültür ve eğitim ilişkileri alanında çalışan ve Türkiye'de 1940 yılından bu yana faaliyet gösteren British Council, adı geçen mutabakat zaptında belirtilen vizyonu gerçekleştirmek üzere Birleşik Krallık yükseköğretimini temsilen Başkanlığımız ile ortak çalışmalar yürütmektedir.

British Council, Birleşik Krallık'ta eğitim ile ilgilenen araştırmacı ve öğrenciler için www.educationuk.org/turkey internet sayfasını hazırlamıştır.  

 


İslam Teknoloji Üniversitesi tarafından düzenlenen kurs

Dakka'da bulunan ve İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde olan İslam Teknoloji Üniversitesinin (Islamic University of Technology) Mekanik ve Kimya Mühendisliği Bölümü 17-20 Aralık 2013 tarihlerinde "Vibration, Acoustics and Non Destructive Testing" başlıklı dört günlük bir kurs düzenleyecektir.

Katılım ücretinin 200 ABD Doları olduğu belirtilen sözkonusu kursa ilişkin ayrıntılı bilgi içeren broşür ekte bulunmaktadır.
 


İslam Teknoloji Üniversitesinin öğretim üyesi talebi

Dakka'da bulunan ve İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde olan İslam Teknoloji Üniversitesi (Islamic University of Technology) Teknik ve Mesleki Eğitim Bölümü için doçent düzeyinde bir öğretim üyesi talep etmektedir. Sözkonusu ilan ekte bulunmakta olup, ilan ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için İslam Teknoloji Üniversitesinin internet sitesini (www.iutoic-dhaka.edu) ziyaret etmek mümkündür.


 


İslam Teknoloji Üniversitesinin Öğretim Görevlisi İlanı

Dışişleri Bakanlığı tarafından, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın bir kuruluşu olarak Dakka'da (Bangladeş) yerleşik bulunan İslam Teknoloji Üniversitesi'nin Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'ne yardımcı doçent düzeyinde bir öğretim görevlisinin alınmasının öngörüldüğü bildirilmektedir.

Sözkonusu göreve başvurmak isteyen adaylar için aranan şartların yer aldığı duyuru metni ekte gösterilmektedir.  

Ek'i Görmek İçin Tıklayınız.
 


Enerji, Su Kaynakları ve Çevre Haber Bülteni

Dışişleri Bakanlığı tarafından, enerji, su kaynakları ve çevre konularında 3 aylık gelişmeleri içeren bir haber bülteni hazırlanmaktadır. Nisan 2013-Haziran 2013 dönemini kapsayan "Enerji, Su Kaynakları ve Çevre Haber Bülteni"ne ve bültenin önceki sayılarına Dışişleri Bakanlığının internet adresinden (www.mfa.gov.tr) aşağıdaki bağlantıları izleyerek erişmek mümkündür.  

"Anasayfa/Kütüphane/Yayınlar/Dışişleri Bakanlığı Yayınları/Enerji, Su Kaynakları ve Çevre Haber Bülteni"


Fulbright Doktora Sonrası Araştırma Burs Duyurusu

Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri Kültürel Mübadele Komisyonu, bilinen adıyla Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu'ndan alınan ilgide kayıtlı yazıda, komisyon tarafından 2014-2015 akademik yılında Amerikan üniversitelerinde alanları ile ilgili araştırma yapmak isteyen akademisyenlere doktora sonrası araştırma bursu sağlanacağı bildirilmiştir.

2014-1015 akademik yılından itibaren geçerli olacak burslara son başvuru tarihi 11 Ekim 2013'tür. Burslar hakkında bilgiler, www.fulbright.org.tr, advising@fulbright@org.tr ile Ankara Merkez Ofisi (0312 427 13 60) ve İstanbul İrtibat Ofisi (0212 244 11 05) aracılığıyla edinilebilir.


Önemli Duyuru

ÖYP Araştırma Görevlileri kadroları için tercih sonuçları açıklanmıştır. Sonuçları https://yoksis.yok.gov.tr/OYPUYG adresinden öğrenebilirsiniz.


İslam Teknoloji Üniversitesi Başvuru Duyurusu

Dakka'da bulunan ve İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde olan İslam Teknoloji Üniversitesi ( Islamic University of Technology) 2013-2014 eğitim-öğretim yılı kayıtlarına 30 Ağustos 2013 tarihine kadar devam edecektir. Sözkonusu üniversitenin önerdiği programlar, başvurular ve başvuru şartlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye ve başvuru formlarına http://www.iutoic-dhaka.edu/admission/ internet adresinden ulaşmak mümkündür. Başvuru formlarının doğrudan İslam Teknoloji Üniversitesi'ne gönderilmesi gerekmektedir.


NATO STO SET Paneli Faaliyetleri

NATO Bilim ve Teknoloji Organizasyonu bünyesinde faaliyet gösteren Sensörler ve Elektronik Teknoloji Paneli kapsamında Türkiye'nin başkanlık ettiği SET-197/RLS-016: Uydu Navigasyon Sistemlerinin Çalışmadığı Yerlerde Navigasyon Sistemleri ve Sensörleri başlıklı eğitim serilerinin bir bölümü 31 Ekim - 01 Kasım 2013 tarihlerinde TÜBİTAK Başkanlığı Mustafa İnan Konferans Salonunda (Ankara) gerçekleştirilecektir.

Sözkonusu faaliyet ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve katılım için gerekli başvuru formuna NATO'nun www.cso.nato.int internet adresinden ulaşmak mümkündür. Katılım sağlamak isteyenlerin sözkonusu internet adresindeki SET Panel bağlantısı altında "enrol" olmak suretiyle kayıtlarını yapmaları gerekmektedir.

Sözkonusu faaliyete katılanların masraflarının kendileri ve/veya bağlı bulundukları kurum ya da kuruluş tarafından karşılanması gerekmektedir.


King Khalid Üniversitesi'nin Öğretim Elemanı İhtiyacı

Suudi Arabistan Kültür Ataşeliği'nden alınan yazıda, King Khalid Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde yabancı dili İngilizce olan ve aşağıda belirtilen branşlarda Doktor, Doçent ve Profesör ünvanlarına sahip öğretim elemanlarına ihtiyaç duyulduğu bildirilmiştir.

    - Klinik Eczacılık
    - Farmakoloji
    - Farmasötik
    - Farmasötik Kimya
    - Farmakognozi

Bu niteliklere haiz ilgililerin, söz konusu fakültenin pharm-coll@kku.edu.sa e-mail adresine özgeçmişlerini göndererek başvurmaları mümkündür.


Showing 1,171 - 1,180 of 1,300 results.
Items per Page 10
of 130