Öncelikli Araştırma Görevlileri Lisansüstü Tercihleri Hakkında Duyuru (03.01.2019)

2016 yılında ilan edilen kadrolara 2547 sayılı Kanun'un 50/d maddesi uyarınca atanan  "Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlileri"nden lisansüstü eğitim için tercih yapacakların* 14.01.2019 (Saat 17:00) tarihine kadar e-devlet şifreleri ile https://yoksis.yok.gov.tr/TS/   adresinden sisteme giriş yaparak, ALES, Yabancı DİL puanlarını, kişisel bilgilerini ve eğitim bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.

 

 

Öncelikli Alan Araştırma Görevlilerinin Lisansüstü Eğitim Kontenjanları ve Tercih İşlemlerine ilişkin duyuru ise daha sonra yapılacaktır. Belirtilen tarihe kadar sisteme giriş yapıp güncelleme yapmayan kişiler tercih yapamayacaklardır.

 

 

 

*Daha önce tercih yaparak bir lisansüstü eğitim programına yerleşen ve eğitimine devam eden araştırma görevlileri tercih yapmamalıdır.

 

 

Soru ve görüşleriniz için Başkanlığımıza ait  oalanlar@yok.gov.tr e-posta adresini kullanabilirsiniz.


UNESCO - L’OREAL Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları 2019 İlanı (02.01.2019)

UNESCO'nun iki küresel önceliğini oluşturan Toplumsal Cinsiyet Eşitliği yaklaşımının Doğa Bilimleri Sektörü içindeki en güçlü örneklerinden birini UNESCO ve L'Oreal Vakfı arasındaki işbirliği oluşturmaktadır.

 

UNESCO-L'OREAL ortaklığında uluslararası "For Women In Science" programının bir uzantısı olan "Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları" ulusal programı, 2003 yılından itibaren Türkiye'de başarı ile yürütülmektedir. Milli Komisyonu ve L'OREAL Türkiye işbirliği ile ülkemizdeki bilim kadınlarının bilimsel çalışmalara teşvik edilmesi maksadıyla burs verilmekte olup, bu doğrultuda 2019 yılında da burs verilmesine karar verilmiştir.

 

Burs kapsamında Yaşam Bilimleri (Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Genetik ve Moleküler Genetik, Biyokimya, Biyofizik, Biyoteknoloji, Farmakoloji ve Fizyoloji, Sağlık Enformatiği dahil Biyoinformatik, Nörobiyoloji, Biyoloji'de Biyomedikal ve Yapay Zeka araştırmaları) ve Malzeme Bilimleri (Taneli Malzemeler, Polimerler, Camlar ve Seramikler, Kompozitler, Biyomalzemeler, Nanomalzemeler, Özel Tasarlanmış Yüzeyler, Fotonik Kristaller; Yoğun Madde Fiziği ve İstatistiksel Fizik) alanlarında araştırma yapmakta ve burs başvurularına ilişkin ilan yılının 31 Aralık günü itibariyle 40 yaşından gün almamış olan üçer genç kadın araştırmacı bu program çerçevesinde 75.000 Türk Lirası değerinde birer yıllık burs ile desteklenecektir.

 

Son başvuru tarihi 20 Şubat 2019 olan UNESCO - L'OREAL Ulusal Genç Bilim Kadınlarına Destek Bursları başvuruları http://www.forwomeninscience.com internet adresinden online yapılacaktır. Başvuru koşulları ile ilgili bilgiler ekte yer almakta olup, UNESCO Milli Komisyonu'nun resmi web sitesinin http://www.unesco.org.tr duyurular bölümünde sunulmaktadır. Daha detaylı bilgiye aşağıda yer alan linkten de ulaşılabilmektedir.

 

http://www.forwomeninscience.com/en/fellowships563719034

 

Konu ilgililere duyurulmaktadır.


Ürdün'de Düzenlenecek "Uluslararası Matematik ve Hesaplama" Konferansı (28.12.2018)

Ürdün'de bulunan Zarqa Üniversitesi tarafından 24-26 Nisan 2019 tarihlerinde Amman'da "Uluslararası Matematik ve Hesaplama" (International Mathematics and Computations) Konferansı düzenlenecektir.

 

Söz konusu etkinliğe ilişkin ayrıntılı bilgiye http://iacmc.zu.edu.jo adresinden ulaşılabilecektir.

 

İlgilenenlerin bilgisine sunulmaktadır.


100/2000 YÖK Doktora Bursu 2018-2019 Bahar Dönemi Başvuru İlanı (27.12.2018)

Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen öncelikli alanlarda ülkemizin doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 tematik alanda YÖK Doktora Bursu verilecektir.

 

Burs Programı ile ilgili

 

 

Devlet Yükseköğretim Kurumları  başvurmak istedikleri alanlar için 27 Aralık 2018 – 11 Ocak 2019 (Saat 17:00) tarihleri arasında https://webuyg.yok.gov.tr/doktora adresinden başvuru yapacak olup, doldurulan formları Rektörlükler aracılığıyla üst yazı ekinde Başkanlığımıza ulaştıracaklardır.

 

BAŞVURU

 

1- Yükseköğretim Kurumlarının "100/2000 YÖK Doktora Bursu Başvuru Formu"nda istenilen verilerin girişini yapmak üzere belirleyecekleri kişiyi YÖKSİS'te * yetkilendirmeleri gerekmektedir.

 

Yetkilendirme ilgili Yükseköğretim Kurumunun Personel Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

 

*YÖKSİS Rol Adı: "100/2000 YÖK Doktora Bursu"

 

2- Başvuru yapılan her bir program için https://webuyg.yok.gov.tr/doktora (web sitesinin internet explorer tarayıcısında açılması gerekmektedir.) adresinde bulunan Başvuru Formu'nun, eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

 

3- Yükseköğretim Kurumları ilan edilen öncelikli alanlardan,en fazla 10 alan için en az 3 kontenjan talep edilerek başvuru yapabilecektir.

 

4- Geçmiş dönemlerden kalan hiçbir kontenjan 2018-2019 eğitim öğretim yılı Bahar dönemine aktarılmayacaktır.

 

5- Başvuruda öncelikli alanın adının ve kodunun belirtilmesi zorunludur. Ancak program isminin başvuru yapılacak alan adıyla birebir aynı olması gerekmemektedir.

 

6- Önemli: Öğrencilere yönelik başvurular bu başvuruların sonuçlanması sonrasında kontenjan hak eden üniversitelerce ilan edilecektir.

 

Telefon:

 

 Eposta:
0 (312) 298 74 87  yuzikibin@yok.gov.tr
0 (312) 298 74 88  
0 (312) 298 74 89  

 

 

 

 

 

 


Amazon Bölgesi Üniversitesinin (IKIAM) Destek Talebi (20.12.2018)

Ekvador'da bulunan Amazon Bölgesi Üniversitesi (IKIAM), ülkemizdeki üniversitelerle özellikle su bilimi, biyoteknoloji, ekosistemler, ekolojik tarım, doğaya uygun sürdürülebilir mimari, biyolojik tarım ve ticareti gibi alanlarda öğretim üyesi ve öğrenci değişimi dahil kapsamlı işbirliği taleplerinde bulunmaktadır.

 

IKIAM Üniversitesi Rektörü ile Dış İlişkiler ve Bağlantılar Müdürünün iletişim bilgileri ve Üniversitenin internet adresi aşağıda yer almaktadır:

 

Üniversite internet sayfası (İspanyolca): ikiam.edu.ec

Jesus Ramos Martin

Rektör

E-posta: jesus.ramos@ikiam.edu.ec

 

Carolina Bolanos Rodriguez

Dış İlişkiler ve Bağlantılar Müdürü

E-posta: carolina.bolanos@ikiam.edu.ec

 

Yukarıda belirtilen alanlarda IKIAM Üniversitesi ile işbirliğine ilgi duyabilecek üniversitelerimizin bilgisine sunulur.


Partnerships for Enhanced Engagement in Research (PEER) Programı (20.12.2018)

The United States Agency for International Development (USAID) adlı kuruluş tarafından fonlanan "Partnerships for Enhanced Engagement in Research (PEER)" programı, gelişmekte olan ülkelerdeki bilim insanlarını desteklemek amacıyla hibe veren, bu hibelerin öğrenci ve öğretim elemanlarının eğitimi ile bu eğitim için gerekli ekipmanları karşılayan, ihtiyaç duyulması halinde araştırma konularında da finansman sağlayan bir programdır.

 

PEER Programı kapsamında verilen hibeden yararlanmak isteyen akademisyenlerin 14 Ocak 2019 tarihine kadar http://sites.nationalacademies.org/pga/peer/index.htm internet sitesi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

İlgilenen akademisyenlerimize duyurulur.


PTT Ulusal Tebligat Başvuru Formatı (19.12.2018)

PTT Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi Başvuru Formatı dosyası ekte yer almaktadır.


2019 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavına İlişkin Merkezi Sınav Kurulu Kararı ile Yazılı Sınav Konu Başlıkları Duyurusu (13.12.2018)

2019 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavına İlişkin Merkezi Sınav Kurulu Kararına ulaşmak için tıklayınız

 

 

2019 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınav konu başlıklarına ulaşmak için tıklayınız.


2019 yılı Seviye Tespit Sınavı Kılavuzu ile İlmi Hüviyet Tespiti ve Yapılandırılmış Klinik Sınav Kılavuzu (10.12.2018)

05.12.2017 tarih ve 30261 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliği"nin ilgili hükümleri uyarınca Seviye Belirleme ve Yeterlik Sistemi içerisinde Seviye Tespit Sınavı ile İlmi Hüviyet Tespiti ve Yapılandırılmış Klinik Sınav Kılavuzu web sitemizde yayımlanmıştır.

 

Seviye Tespit Sınavı Kılavuzu (2019)'na ulaşmak için tıklayınız.

 

İlmi Hüviyet Tespiti ve Yapılandırılmış Klinik Sınav Kılavuzu (2019)'na ulaşmak için tıklayınız.


Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İçin Rektör Adaylığı Başvuru İlanı (05.12.2018)

1. 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile değişik 13. maddesinin (a) fıkrası ve 3 sayılı "Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usûllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" hükümleri ve "Rektör Adayı Olmak İsteyenlerin Başvurusuna İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine rektör ataması yapılacaktır.

 

2. Yukarıda zikredilen Cumhurbaşkanlığı Kararnamelerinde rektör adayları için belirlenmiş olan şartları taşıyan adaylar aşağıdaki belgelerle 05/12/2018 tarihinden 12/12/2018 Çarşamba günü mesai saati bitimine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunabilirler.

 

a) Başvuru dilekçesi

 

b) Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

 

c) Ekte sunulan formatta Rektör Adayı Bilgi Formu

 

d) Profesör olarak çalışmış veya çalışıyor olduğuna dair belge

 

e) Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bulunan; "Kamuda ve/veya sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmak kaydıyla uluslararası kuruluşlar ile özel sektörde veya serbest olarak en az beş yıl çalışmış olmak" şartını sağladığını gösterir belge.

 

Not : Başvurular bizzat veya posta ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına yapılabileceği gibi "rektoraday@yok.gov.tr" adresine elektronik posta yoluyla da yapılabilir.


Showing 11 - 20 of 1,394 results.
Items per Page 10
of 140