Sigaranın Zararları Üniversiteler Arası Müzikli (Komedi) Tarzında Oyun Yazma Yarışması

Türkiye Sigarayla Savaş Derneğinin organize ettiği "Sigaranın Zararları Üniversiteler Arası Müzikli (Komedi) Tarzında Oyun Yazma Yarışması" hakkındaki duyuru ektedir.


2013 Sonbahar Dönemi TUS Kontenjanları

18 Temmuz 2009 Tarih ve 27292 sayılı resmi gazete de yayımlanarak yürürlüğe konulan "Tıpta ve Diş Hekimliğinde uzmanlık eğitimi yönetmeliği" nin 15/1  maddesi gereğince ; 2013 sonbahar dönemi tıpta  uzmanlık eğitimi giriş sınavı kontenjan talepleri  alınacaktır.

Devamını Görmek İçin Tıklayınız.

2013 TUS Sonbahar Kontenjan Talepleri Formunu Görmek İçin Tıklayınız.

 

 


Rusya Federasyonu'nda Nükleer Mühendislik Alanında Eğitim Programı Sınav Duyurusu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanlığı'ndan bildirilen Sınav Duyurusu ekte yer almaktadır.


Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi'nin 10. Yılı

UNESCO Somut olmayan Kültürel Mirasın Hükümetlerarası Komitesi'nin Endonezya'nın Bali adasında 2011 yılında yapılan 6. Olağan Toplantısında, 2003 yılında UNESCO'ya taraf devletlerce imzalanan Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi'nin 10. Yılı vesilesiyle, 2013 yılında yapılması planlanan etkinlikler programı görüşülmüştür. Bu kapsamda, Türkiye'nin önerisiyle Eskişehir 2013 yılında Somut Olmayan Kültürel Miras Başkenti olmuştur.


Huazhong Üniversitesi

Dışişleri Bakanlığının yazısıyla, Çin Eğitim Bakanlığına bağlı ve Çin'in ilk beş üniversitesi içinde olan Huazhong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi tarafından Türk üniversiteleriyle işbirliği ve değişim programları yapma talebi iletilmiştir. Aynı yazıda, 2012 yılında 876'sı lisansüstü olmak üzere toplam 2195 uluslararası öğrencisi bulunan sözkonusu üniversitenin, gerek kendi imkânlarıyla gerekse de verilecek çeşitli burslarla eğitim alacak Türk öğrencilere kapılarının açık olduğu da belirtilmiştir.

Sözkonusu üniversiteyle işbirliğine gitmek isteyen üniversitelerimizin bilgisine sunulmaktadır.   

 


EİT Bilim Vakfı / 33. Zooloji Kongresi

Dışişleri Bakanlığı'ndan alınan bir yazıdan alınan bilgilere göre, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT) Bilim Vakfı, Pakistan Bilim Vakfı Doğa Tarihi Müzesi'yle işbirliği içinde 2-4 Nisan 2013 tarihlerinde İslamabad'da 33. Zooloji Kongresi'ni düzenleyecektir.

Sözkonusu kongreye üye ülkelerden zoologlar davet edilmekte ve bahsi geçen toplantıya ait bilgiler ekte ilgilenenlerin bilgisine sunulmaktadır.
          


2013 Endonezya Sanatları ve Kültürü Bursu

Endonezya Dışişleri Bakanlığı tarafından 25 Mayıs-9 Eylül 2013 tarihleri arasında "2013 Endonezya Sanatları ve Kültürü Bursu Programı" düzenlenmektedir. Sözkonusu burs programının, katılacak öğrencilerin eğitim, gidiş-dönüş uçak biletleri ve konaklama masraflarını, sağlık sigortalarını ve aylık cep harçlıklarını içerdiği bildirilmiştir.

Sözkonusu programa katılmak isteyen öğrencilerin ekteki başvuru formunu doldurarak 20 Mart 2013 tarihine kadar Endonezya'nın Ankara Büyükelçiliğine iletmeleri gerekmektedir.

İlgilenenlerin bilgisine sunulmuştur.
 


Amman'da Türk Üniversiteleri İçin Düzenlenecek Fuar

Dışişleri Bakanlığı'ndan alınan ilgide kayıtlı yazıda, "Knowledge Village Company" adlı şirket tarafından 21-22 Nisan 2013 tarihlerinde Amman'da (Ürdün) özellikle Türk üniversitelerin katılacağı bir eğitim fuarının düzenlendiği belirtilmiştir.

Söz konusu fuara katılmak isteyen üniversiteler için detaylı bilgi ektedir.


2013 Sonbahar Dönemi DUS Kontenjanları

18 Temmuz 2009 Tarih ve 27292 sayılı resmi gazete de yayımlanarak yürürlüğe konulan "Tıpta ve Diş Hekimliğinde uzmanlık eğitimi yönetmeliği" nin 15/1  maddesi gereğince ; 2013 sonbahar dönemi diş hekimliği uzmanlık eğitimi giriş sınavı kontenjan talepleri  alınacaktır.

 


Uzay Bilimleri Alanında Yeterlilik Kursları

Dnipropetrovk'ta bulunan Ukrayna Gençlik Ulusal Havacılık Eğitim Merkezi (NAECY) ve bu merkezin Kiev'deki şubesi tarafından 39 alanda yeterlik kursları düzenlenmektedir. Alanlar ve başvuru formu için tıklayınız. İlgi duyan kişi ve kurumlar başvuru formunu doldurarak e-posta (atamanenko@nkau.gov.ua) veya faks yoluyla (+380 44 288 52 15) Ukrayna Devlet Uzay Ajansına gönderebilirler.


Showing 1,291 - 1,300 of 1,358 results.
Items per Page 10
of 136