Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından Duyuru

Başkanlığımıza nitelikli eleman temin etmek amacıyla 02 Haziran-17 Haziran 2013 tarihleri arasında 657 sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca sözleşmeli personel alımıyla ilgili çıkılan ilan sonucunda sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınavları 28/06/2013  tarihinde saat 09.30'da Yükseköğretim Kurulu  Personel Dairesi Başkanlığında yapılacaktır.
 

Sözlü Sınava Girmeye Hak Kazanan Adayları Görmek İçin Tıklayınız. 


" Birleşik Krallık - Türkiye Bilgi Ortaklığı Konferansı " (03-04 Temmuz 2013)

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, British Council ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ortaklığında Birleşik Krallık - Türkiye Bilgi Ortaklığı Konferansı düzenlenecektir.

 

Devamını Okumak İçin Tıklayınız.


Fulbright Burs Duyurusu

Türkiye-Amerika Birleşik Devletleri Kültürel Mübadele Komisyonu, bilinen adıyla Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu'ndan alınan yazıda, Amerika Birleşik Devletleri'nde alanı ile ilgili öğrenim, pratik çalışma ve araştırma yapmak isteyen kamu görevlilerine, kamu hizmeti veren özel sektör ve sivil toplum çalışmalarına yönelik Hubert H. Humphrey bursunun verildiği bildirilmiştir.

Bahse konu bursa en az 5 yıl kamu görevi yapmış, halen bir kamu, özel sektör veya sivil toplum kuruluşunda yetkili bir konumda uzman, yönetici veya planlamacı olarak çalışanlar başvurabilir. Son başvuru tarihi 29 Ağustos 2013 olan söz konusu burslara ve başvuru koşulları ile ilgili detaylı bilgilere http://www.fulbright.org.tr/PageDetail.aspx?id=68 linkinden ulaşılabilir. 


2013 YDUS Kontenjanları

18 Temmuz 2009 tarih ve 27292 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe konulan "Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği"nin 15.maddesinin ikinci fıkrası gereğince 2013 Yandal Uzmanlık Eğitimi Sınavı kontenjan  talepleri toplanacaktır. Haberin tamamını okumak için tıklayınız....


1 Temmuz 2013 Tarihinde Brüksel'de Düzenlenecek "Women in Leadership" Başlıklı Konferans

  
Dünya Gümrük Örgütü tarafından 1 Temmuz 2013 tarihinde Brüksel'de "Women in Leadership" başlıklı bir konferans düzenlenecektir. Üye ülkelerden katılımcıların davet edildiği Konferans özellikle gümrüklerle ilgili kurumlardan, özel sektörden, akademik çevrelerden ve kar amacı gütmeyen kuruluşlardan ilgilileri bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

Konferansla ilgili ayrıntılı bilgiler için N. Taylor (Nathan.Taylor@wcoomd.org)  veya B. Abilova (Botagoz.Abilova@wcoomd.org) ile iletişime geçilebilir. Söz konusu konferansın programı ekte sunulmaktadır.

 


Seviye Tespit Sınavı 2. Aşama Sonuçları

2014 STS 2. aşama sınav sonuçlarını https://yoksis.yok.gov.tr/DenklikSinavSonuclari/ adresinden öğrenebilirsiniz. 


Bulgaristan Başvurularında İstenilen Belgeler

01 Haziran 2013 tarihinden itibaren Bulgaristan alınan Diploma-Diploma Eki ve Akademik Belge aslı ile Bulgaristan'daki herhangi bir yeminli tercüman tarafından tercüme edilen belgelerin, Bulgaristan Eğitim ve Bilim Bakanlığının mührü ve yine Bulgaristan Eğitim ve Bilim Bakanlığının Apostil Şerhini taşıması gerekmektedir. Gerekli onayların hem asıl belgeler üzerinde hem de Bulgaristan'da yaptırılan tercümeler üzerinde olması gerekmektedir.


 


Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programı Başlıyor

Yükseköğretim Kurulumuz tarafından Teknik Öğretmenler için mühendislik tamamlama programlarına giriş çalışmaları sonuçlandırılmıştır. Bu çerçevede teknik öğretmen unvanını alanlar için mühendislik tamamlama programına giriş sınavı yapılacaktır. Sınav ÖSYM tarafından 21 Temmuz 2013 tarihinde yapılacak olup; başvurular 10-17 Haziran 2013 tarihleri arasında alınacaktır.

Mühendislik tamamlama programına başvuru yapabilecek teknik öğretmenlik programları, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Döküm Öğretmenliği, Elektrik Öğretmenliği, Elektronik Öğretmenliği, Elektronik ve Bilgisayar Öğretmenliği, Elektronik ve Haberleşme Öğretmenliği, Enerji Öğretmenliği, Kalıpçılık Öğretmenliği, Kontrol Öğretmenliği, Makine Öğretmenliği, Makine Resim ve Konstrüksiyonu Öğretmenliği, Mekatronik Öğretmenliği, Metal Öğretmenliği, Mobilya ve Dekorasyon Öğretmenliği, Otomotiv Öğretmenliği, Talaşlı Üretim Öğretmenliği, Tasarım ve Konstrüksiyon Öğretmenliği, Tekstil Öğretmenliği, Tekstil Terbiye Öğretmenliği, Telekomünikasyon Öğretmenliği, Tesisat Öğretmenliği ve Yapı Öğretmenliği'dir.


Diğer teknik öğretmen unvanını alanlar için çalışmalar Kurulumuz tarafından sürdürülmekte olup; sonuçlandığında paylaşılacaktır.
 

Yükseköğretim Kurulu
               


Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'ndan

657 Sayılı Kanunun 4/B Maddesi Uyarınca İstihdam Edilmek Üzere Sözleşmeli Personel Alınacaktır.

Ayrıntılar İçin Tıklayınız.


Birleşmiş Milletler Sınavı - 2013

       
Birleşmiş Milletler Teşkilatı, idari, finans, hukuki işler, enformasyon ve istatistik alanlarında P-1 ve P-2 düzeyinde personel istihdam etmek üzere 2013 yılında sınav açmayı kararlaştırmıştır. Sınav, 3 Aralık 2013 tarihinde sınav merkezleri arasında yer alan Ankara'da yapılacaktır.

Söz konusu sınavın katılım şartlarına göre, T.C. vatandaşı katılımcıların mesleki kategorilerine uygun lisans diplomasına sahip ve 32 yaşından küçük olmaları (1 Ocak 1981 ve sonra doğmuş olmak) ve iyi İngilizce ve/veya Fransızca bilmeleri gerekmektedir.

BM Yazmanlığı, başvuruların sayıca çok olması halinde, sınavın yapılacağı alanlardan her birinde belirleyecekleri 40 adayı sınava kabul edecektir. Herhangi bir meslek kategorisinde 40 kişiden fazla başvuru olması halinde en iyi aday, iş tecrübesi, eğitimi ve dil bilgisi dikkate alınarak seçilecektir.

Genel ve uzmanlık soruları şeklinde iki bölümden oluşan yazılı sınav 4,5 saat sürecek olup, BM Yazmanlığı başarılı olan adaylarla internet aracılığıyla mülakatlar yapacaktır.
         
Sınav başvurularının adaylar tarafından doğrudan BM Yazmanlığına, https://careers.un.org/1bw/home.aspx?viewtype=NCE internet sayfasını kullanmak suretiyle idari, finans ve enformasyon alanları için 3 Haziran - 1 Ağustos tarihleri arasında, hukuki işler ve istatistik alanları için 8 Temmuz - 5 Eylül tarihleri arasında yapılması gerekmektedir.
 


Showing 1,291 - 1,300 of 1,394 results.
Items per Page 10
of 140