Namık Kemal Üniversitesinde “Akademik Hayatta Kadın” Konulu Seminer Gerçekleştirildi

 

4 Mart 2016 / Tekirdağ

 

 

Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (NAKSAM) tarafından "Akademik Hayatta Kadın" konulu seminer düzenlendi.

 

Namık Kemal Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (NAKSAM) Müdürü Doç. Dr. Gülen Özdemir'in açılış konuşmasıyla başlayan seminere; konuşmacı olarak Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Akademide Kadın Çalışmaları ve Sorunları Birimi Başkanı Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, komisyon üyeleri Prof. Dr. Gülriz Uygur ve Gazeteci Yazar Safure Cantürk katıldı.

 

YÖK Akademide Kadın Çalışmaları ve Sorunları Birimi Başkanı Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, konuşmasında Akademide Kadın Çalışmaları ve Sorunları Birimi" nin tarihi ve gelişimi hakkında bilgi vererek, Toplumsal cinsiyet eşitliğinin Yükseköğretimde kurumsallaştırılmasının talep edildiğini kaydetti.

 

Sunumunda YÖK Kadın Çalışmaları ve Sorunları Birimi Üyesi Prof. Dr. Gülriz Uygur ise "Üniversitede Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Farkındalığının Sağlanması: Kadın Araştırma Merkezlerinin Önemi, İlgili Hukuki Mevzuat" konuları üzerinde durdu.

 

Gazeteci Yazar Safure Cantürk ise konuşmasında Medyada Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Olgular Üzerinden Söylem Analizi Çalışmaları" konusunu hakkındaki bilgilerini paylaştı.

 

Program sonunda günün anısına konuşmacılara çiçek takdiminde bulunuldu.