Değişen Türkiye'nin Güçlü Kadınları Paneli

9 Mart 2016

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Tokat Belediyesi ve GOP Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezinin katkısıyla Atatürk Kültür Merkezinde "Değişen Türkiye'nin Güçlü Kadınları" adlı panel gerçekleştirildi.

 

GOP Üniversitesi Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nuray Kızılaslan'ın moderatörlük yaptığı panele, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Av. Özlem Zengin ve eğitimci yazar Ayşe Serap Şahiner konuşmacı olarak katıldı.

 

GOP Üniversitesi öğrencilerinin "Ölümsüz Kadınlar" konulu orotoryosu ile başlayan panel; moderatör Nuray Kızılaslan'ın "Kadın Kimliği" üzerine gerçekleştirdiği kısa konuşmanın ardından Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Zengin, kadının toplumdaki ve çalışma hayatındaki yerine vurgu yaptı.

 

Her yapılan işin bir sonraki yapılacak işin mayası olacağını ve çalışma alanında asla pes edilmemesi gerektiğini hatırlatan Zengin'in konuşmasının ardından Eğitimci Yazar Ayşe Serap Şahiner, kadının ailedeki yerine ve toplumun kadına bakışı konularına değindi.