"III. Ulusal Üniversite Kadın Araştırmaları Merkezleri Kongresi" ve "IX. Üniversiteler Arası Cinsel Taciz ve Saldırı İşbirliği ve İletişim Grubu Çalıştayı"

 

22 Nisan 2016 / İstanbul

 

 

Her yıl düzenlenen ve bu yıl ev sahipliğini İstanbul Teknik Üniversitesi ile Sabancı Üniversitesinin yaptığı "III. Ulusal Üniversite Kadın Araştırmaları Merkezleri Kongresi" ve "IX. Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı İşbirliği ve İletişim Ağı Çalıştayı" İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 

 

 

 

Bu yılki ana teması ‘üniversitelerde toplumsal cinsiyet dersleri' olan etkinliğe üniversitelerin Kadın Araştırma Merkezleri temsilcileri katıldı.

 

İTÜ Bilim, Mühendislik ve Teknolojide Kadın Araştırmaları ve Uygulamaları Merkezi Müdürü Prof. Dr. Fatma Arslan ve Sabancı Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz'in açılış konuşmalarını gerçekleştirdiği kongrenin davetli konuşmacısı ise ODTÜ'den Prof. Dr. Yıldız Ecevit oldu.

 

 

 

 

Üniversitelerde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dersleri sonuç bildirgesinin görüşülmesinin ardından "IX. Cinsel Taciz ve Saldırıya Karşı İşbirliği ve İletişim Ağı Çalıştayı- Cinsel Taciz Soruşturma Deneyim Paylaşımı"na geçildi.