Kadınların Mesleki Eğitimi ve Kadın İstihdamı Sempozyumu

Yükseköğretim Kurulu tarafından 13 Aralık 2017 Çarşamba günü Yükseköğretim Kurulu Konferans Salonu'nda "Kadınların Mesleki Eğitimi ve Kadın İstihdamı Sempozyumu" düzenlenecektir.

 

Sempozyuma ilişkin program aşağıda yer almaktadır.

 

 

 

Programın word hali için tıklayınız.


I. Uluslararası Kadın Araştırmaları Sempozyumu (4.08.2017)

13-14 ekim 2017 tarihlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESKAM) tarafından I. Uluslararası Kadın Araştırmaları Sempozyumu düzenlenecektir.

 

Sempozyum, kadın ve kadın araştırmaları ile ilgili çalışan tüm kurum ve bırımler arasında işbirliği sağlaması, ortak çalışma kültürü geliştirilmesi, ortak aktivitelerin düzenlenmesi, bilimsel gelişmelerin paylaşılması ve uluslararası düzeyde bilim insanları ile buluşturma olanağı sağlayabileceği ve fikir alışverişinde bulunulabilmesine imkan sağlayacağı düşüncesi ile Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre Merkezi'nde yapılacaktır. Sempozyumun ana teması "Çalışma Hayatında Kadın"dır.

 

Sempozyum konularına ulaşmak için tıklayınız

 

Sempozyuma ilişkin detaylı bilgilere ulaşmak için tıklayınız 


Marmara Üniversitesi Ekonomik ve Sosyal Alanda Kadın Çalışmaları Merkezi (ESKAR) Sertifika Programı (4.08.2017)

Marmara Üniversitesi Ekonomik ve Sosyal Alanda Kadın Çalışmaları Merkezi (ESKAR) tarafından "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Programı" hazırlamıştır. Eğitimler 23 eylül 2017 tarihi itibariyle başlayacaktır. Program farklı taleplere cevap verebilmek amacıyla üç farklı modül şeklinde oluşturulmuştur.

 

Ön Kayıt için tıklayınız

 

Program hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


"Sağlıklı Anneler, Sağlıklı Nesiller İçin Anne Ruh Sağlığı Farkındalığı" Paneli (02.05.2017)

Marmara Üniversitesi Ekonomik ve Sosyal Alanda Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (ESKAR) tarafından, Dünya Anne Ruh Sağlığı Günü olan 3 mayıs 2017 tarihinde "Sağlıklı Anneler Sağlıklı Nesiller İçin Anne Ruh Sağlığı Farkındalığı" konulu bir panel düzenlenecektir.

 

Bakırköy Kadın Ruh Sağlığı Merkezi ile birlikte gerçekleştirilecek panele ilişkin ayrıntılara https://eskar.marmara.edu.tr adresinden ulaşılabilir.


Ondokuz Mayıs Üniversitesi 8 Mart Etkinlikleri

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kadın Arastirma Merkezi (OKTAM) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için toplumsal cinsiyet konusuna odaklanan "Kampüste 8 Mart Etkinlikleri" programı ve "Hayat İçinde Kadın" isimli bir fotoğraf etkinliği düzenlenecektir.

 

"Kampüste 8 Mart Etkinlikleri" afişi için tıklayınız.

 

"Hayat İçinde Kadın" fotoğraf etkinliği afişi için tıklayınız.


YÖK'te Düzenlenen Üniversite Kadın Araştırma Merkezleri Toplantısı Raporu

30 Ocak 2017 tarihinde YÖK Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya ait rapor için tıklayınız.


KASAUM Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Sertifika Programı (15.08.2016)

Ankara Üniversitesi, Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KASAUM), kadın çalışmaları anabilim dalı öğretim üyeleri ile yeterli başvuru olması halinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sertifika Eğitim Programı düzenleyecektir.

 

Düzenlenecek sertifika programı, 8 Ekim 2016 tarihinden 7 Ocak 2017 tarihine kadar 12 hafta sürecektir.

 

Detaylı bilgiye KASAUM web sayfası http://kasaum.ankara.edu.tr/?p=6116 linkinden ulaşabilirsiniz.


KAÇAUM-Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Üniversiteler için Önemi Konferans ve Çalıştayı (02.05.2016)

Erciyes Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KAÇAUM) tarafından "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Üniversiteler için Önemi" konulu konferans ve çalıştay düzenlenecektir.

 


MERKAM "Türkiye'de Kadın İstihdamı" Paneli

Mersin Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi MERKAM tarafından 27 Nisan 2016 tarihinde bir panel düzenlenecektir.

 


Uluslararası II.Edebiyat ve Kültürel Çalışmalar: Dil,Kültür ve Toplumsal Cinsiyet Konulu Konferans

11-13 Mayıs tarihleri arasında Ege Üniversitesi ADİKAM ve EKAM işbirliğinde düzenlenecek olan "Uluslararası II.Edebiyat ve Kültürel Çalışmalar: Dil,Kültür ve Toplumsal Cinsiyet" konulu konferansın programını ekte yer almaktadır.