HABERLER

Giresun Üniversitesi 8 Mart Etkinlikleri

 

8-9-10 Mart 2017

 

 

 

 

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Giresun Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (GÜKAM) tarafından 8-10 Mart 2017 tarihleri arasında "Kadın Görünürlüğü" temasıyla düzenlenen I. Ulusal Kadın Sempozyumu, 8-9 Mart tarihlerinde 3 paralel oturumlar olmak üzere toplam 18 bilimsel oturumlar ve davetli konuşmacıların panel-söyleşileriyle gerçekleştirildi. 10 Mart 2017 Cuma günü yapılan "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Paneli ile sona erdi. Sempozyum kapsamında düzenlenen "Görsel Sanatlar Sergisi" 18 Mart 2017 tarihine kadar gezilebilir.

 

 

 

 

 

Prof. Dr. Arzu Terzi Tozduman, Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, Prof. Dr. Mahmut Öztürk, Prof. Dr. Naciye Güngörmüş'ün davetli konuşmacı olarak katıldığı ve kadın deneyimlerini literatüre kazandırmayı amaçlayan sempozyum süresince görsel sanatların; resim, heykel, seramik ve tekstil tasarım alanlarından "Kadın" temalı 120 eser üniversitemizin Rektörlük Fuaye Alanında sergilendi. Pek çok disiplinlerdeki 72 bildiri Fen-Edebiyat Fakültesi'nde bulunan 3 salonda akademisyen ve öğrencilerle paylaşılmıştır.

 

 

 

 

 

Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden gelen akademisyenler; kadının gücü ve kadın görünürlüğüne yönelik farkındalığın yaratılmasında, yeni bakış açıları geliştirilmesinde I. Ulusal Kadın Sempozyumu ve Sergisi'nin büyük bir katkı sağladığını ifade edildi. Ayrıca toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik duyarlılığın artırılması adına Giresun Üniversitesinin oldukça önemli adımlar attığını, "Kadın İsterse Her Şeyi Yapar" vurgusuna dikkat çeken sempozyumun, gelecek yıllarda da devam etmesini umut ettiklerini belirttiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


DUYURULAR

KAÇAUM Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Seminerleri

Erciyes Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uyugulama Merkezi (KAÇAUM) tarafından Mart ayı boyunca Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Seminerleri düzenlenecektir.   ...

International Conference on Contemporary Women's Studies

8-9 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenecek etkinliğe ilişkin detaylı bilgiye  http://www.iws-c.net/   adresinden ulaşabilirsiniz.

BASINDA BİRİMİMİZ