Üniversitelerdeki Kadın Araştırma Merkezleri Listesi (27.08.2018)

Üniversitelerdeki Kadın Araştırma Merkezlerinin iletişim bilgileri aşağıda sunulmaktadır. Eksik veya değiştirilmesi gereken bilgiler var ise gokhan.savas@yok.gov.tr adresine başvurmanızı rica ederiz.

 

Üniversitelerdeki Kadın Araştırma Merkezleri Listesine ulaşmak için tıklayınız.


Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Çalıştay Raporu (01.08.2018)

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Toplumsal Cinsiyet Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin düzenlediği "XIII. Üniversitelerarası Cinsel Taciz ve Saldırı İşbirliği ve İletişim Grubu Çalıştay Raporu" ekte yer almaktadır.


Erciyes Üniversitesi KAÇAUM Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Seminerleri Tamamlandı

 

Erciyes Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KAÇAUM) olarak ikinci dönem Nisan ayı seminerleri tamamlandı.

 

 

 

 


Erciyes Üniversitesi KAÇAUM Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Seminerleri

Erciyes Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (KAÇAUM) tarafından Nisan ayı içerisinde Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Seminerleri düzenlenecektir.

 

 


Selçuk Üniversitesi Kadın, Aile ve Toplum Uygulama ve Araştırma Merkezi (KATUM) "İnsan Hakları ve Ombudsmanlık" Konferansı


DEKAUM 2. Uluslararası Kadın Kongresi

Dokuz Eylül Üniversitesi Kadın Araştırmaları ve Uygulama Merkezi tarafından 4-5 Ekim 2018 tarihlerinde "Güçlendirmek Yerine Güçlenmek ve İlerlemek" konulu 2. Uluslararası Kadın Kongresi düzenlenecektir. 

 

Konuya ilişkin afiş için tıklayınız.

 

Please click for the English version


KAÇAUM Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Seminerleri

Erciyes Üniversitesi Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uyugulama Merkezi (KAÇAUM) tarafından Mart ayı boyunca Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları Seminerleri düzenlenecektir.

 

 

Afişin büyük hali için tıklayınız.

 


International Conference on Contemporary Women's Studies

8-9 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenecek etkinliğe ilişkin detaylı bilgiye http://www.iws-c.net/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Anadolu Kadınları (Bacıyân'ı Rûm) Teşkilatı Sempozyumu (08.02.2018)

Türk Tarih Kurumu tarafından dünyanın ilk kadın teşkilatı olan "Anadolu Kadınları Teşkilatı" (Bacıyân'ı Rûm) için gerçekleştirilecek anma etkinlikleri kapsamında uluslararası sempozyum düzenlenecektir. 21-23 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan "Anadolu Kadınları (Bacıyân'ı Rûm) Teşkilatı Sempozyumu" Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.


Kadınların Mesleki Eğitimi ve Kadın İstihdamı Sempozyumu

Yükseköğretim Kurulu tarafından 13 Aralık 2017 Çarşamba günü Yükseköğretim Kurulu Konferans Salonu'nda "Kadınların Mesleki Eğitimi ve Kadın İstihdamı Sempozyumu" düzenlenecektir.

 

Sempozyuma ilişkin program aşağıda yer almaktadır.

 

 

 

Programın word hali için tıklayınız.