YÖK BAŞKANI SARAÇ, TBMM MİLLİ EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLLERİYLE GÖRÜŞTÜ

 

18 Ocak 2018 / Ankara

 

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Milletvekilleri ile Yükseköğretim Kurulunda düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

 

Görüşmeye TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Emrullah İşler, Başkanvekili Burhanettin Uysal, Komisyon Sözcüsü Hüseyin Bürge ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık'ın yanı sıra Adalet ve Kalkınma Partisi'nden üyeler, İsrafil Kışla, Ali Aydınlıoğlu, Ekrem Erdem, İsmet Uçma, İmran Kılıç, Leyla Şahin Usta ve Mustafa İsen; Cumhuriyet Halk Partisi'nden üyeler Mustafa Akaydın, Metin Lütfi Baydar, Ceyhun İrgil, Gaye Usluer, Bülent Yener Bektaşoğlu, Mustafa Ali Balbay; Milliyetçi Hareket Partisi'nden üyeler Zuhal Topçu, Kamil Aydın ve Halkların Demokratik Partisi'nden üyeler Mahmut Toğrul, Kadri Yıldırım, Lezgin Botan katıldı.

 

YÖK Başkanı Saraç'ın daveti üzerine gerçekleştirilen görüşmede, yükseköğretimdeki son gelişmeler hakkında istişarelerde bulunuldu.